kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 24 Mayıs 2007, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
DİĞER STATLAR DA İNCELEMEDE... Mehmet Koç sadece Ali Sami Yen'in değil diğer stadyumlardaki satışların da incelendiğini söyledi.

Sahadaki şişelerin sadece 3'ü faturalıymış!

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında hafta sonu Ali Sami Yen Stadyumu'nda oynanan ve Fenerbahçe'nin 2-1'lik üstünlüğüyle sona eren maçın yankıları sürerken, karşılaşma sırasında sahaya atılan pet şişe suları için satış fişi kesilmediği ortaya çıktı. 19 Mayıs Cumartesi günü yapılan maçın izleyicileri arasında yer alan İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Mehmet Koç, sahaya çok sayıda pet şişenin atılması üzerine denetim ekiplerine talimat vererek stadyum içerisindeki büfelerde satılan sular için belge düzenlenip düzenlenmediğinin tespit edilmesini istedi. Koç'un talimatı üzerine harekete geçen İstanbul Vergi Dairesi denetim ekipleri, maç devam ederken yaptıkları incelemelerde, stadyumda bulunan bütün büfelerin aynı firma tarafından işletildiğini ve sadece 3 adet su şişesi için fiş kesildiğini belirledi.

4 BİN 500 ADET SATILDI
Bunun üzerine araştırmayı derinleştiren maliye ekipleri, maç akşamı stoklarında 6 bin adet su bulunan firmanın, bunun 4 bin 500 adedini sattığını tespit etti. Satıldığı halde fişi kesilmediği tespit edilen 4 bin 497 adet su ile birlikte fişi verilmeyen diğer yiyecek ve içecekler için de firma hakkında cezai işlem yapıldı.