kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  |  Benim şehrim | 23 Nisan 2007, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
atv
Kanal 1
ABC

23 Nisan kutlu olsun

Yeni Haber
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta, KKTC ve dış temsilciliklerde kutlanıyor...
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ankara'daki ilk tören, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik başkanlığındaki heyetin, Anıtkabir'i ziyareti ile gerçekleşti.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve beraberindeki Ankara Valisi Kemal Önal, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Garnizon Komutanı Korgeneral Saldıray Berk ve bakanlık bürokratlarından oluşan heyet ile öğrenci ve öğretmenler Anıtkabir'i ziyaret etti. Çelik, Atatürk'ün kabrine çelenk koydu ve saygı duruşunda bulunuldu.

Daha sona Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Çelik, deftere şunları yazdı.

''Büyük Atatürk, kurduğun TBMM senin ilkelerin ve gösterdiğin hedefler doğrultusunda çalışmalarına devam etmektedir.

Tüm Türk çocukları onlara bayram olarak armağan ettiğin anlamlı günde seni minnet ve şükranla anmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti bugün dünyanın parlayan yıldızı olarak kalkınmasına ve ilerlemesine devam etmektedir. Milli hakimiyet kavramını özümsemiş Türk halkı da demokrasinin tadını çıkararak ebediyete akmaktadır.Ruhun şad olsun.''

Çelik, Misak-ı Milli Kulesi'nden ayrıldıktan sonra tören alanında bekleyen Türkiye'nin dört bir yanından gelen öğrenci ve öğretmenlerin yanına giderek bayramlarını kutladı.

BÜLENT ARINÇ, MECLİS'TEKİ ATATÜRK ANITI'NA ÇELENK KOYDU

TBMM Başkanı Bülent Arınç, TBMM'nin açılışının 87. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Meclis'teki Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

Bülent Arınç, TBMM ön bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı'na üzerinde ''TBMM Başkanı'' yazılı çelenk koydu. Arınç'ın çelenk bırakmasından sonra saygı duruşunun bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Buradaki törene, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, TBMM Başkanvekilleri Nevzat Pakdil, İsmail Alptekin ve Sadık Yakut, AK Parti Grup Başkanvekilleri Eyüp Fatsa ve Sadullah Ergin, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, milletvekilleri ve Meclis personeli katıldı.


Detaylı 23 Nisan dosyası için tıklayınız