kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
SABAH
  |  Benim şehrim | 23 Nisan 2007, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
atv
Kanal 1
ABC
Toyota Türkiye Genel Müdürü ve CEO'su Kazuhiro Kobayashi

Toyota Türkiye yatırımı 1 milyar Euro'ya ulaştı

Toyota Türkiye CEO'su Kobayashi, 2001'den bu yana her yıl 100 milyon Euro'nun üzerinde yatırım yapmalarının Toyota'nın Türkiye'ye inancını gösterdiğini vurguladı..
İki yıldır üst üste en fazla ihracat yapan otomotiv firması unvanını elinde tutan Toyota Otomotiv Sanayisi'nin, Türkiye'deki toplam yatırım tutarı 1 milyar Euro'ya ulaştı. Toyota Türkiye Genel Müdürü ve CEO'su Kazuhiro Kobayashi yaptığı açıklamada, 2001 yılından bu yana her yıl ortalama 100 milyon Euro'nun üzerinde yatırım yapıldığını söyledi. Yatırım tutarının 1 milyar Euro'ya ulaşmasını bir dönüm noktası olarak gördüğünü belirten Kobayashi, "Toyota'nın toplam yatırımının 1 milyar Euro'ya ulaşmasının sevincini Türk kamuoyu ile paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. 3 bin 500 kişinin çalıştığı şirketimiz 2001'den beri her yıl ortalama 100 milyon Euro'nun üzerinde bir yatırım yapmıştı. Bu da, Toyota'nın Türkiye operasyonuna olan inancının ve takdirinin açık bir göstergesi" dedi.

AURIS VE COROLLA ÜRETİLİYOR
Toyota'nın yeni hatchback modeli Auris geçen şubat ayında Toyota Türkiye'nin ürettiği araçlar arasına katıldı. Adapazarı'ndaki fabrikada halen, dünyada üretimi sadece Türkiye'de gerçekleştirilen Corolla Verso ile birlikte, Auris'in 3 ve 5 kapılı modellerinin üretimi yapılıyor. 3 kapılı Auris Avrupa'da sadece Türkiye'de, 5 kapılı Auris ise Türkiye ile birlikte Toyota'nın İngiltere'deki fabrikasında üretiliyor.