kapat
27.12.2001
 SON DAKİKA
 EDİTÖR
 YAZARLAR
 HABER İNDEKS
 EKONOMİ
 FİNANS
 MARKET
 TÜRKİYE
 DÜNYA
 POLİTİKA
 SPOR
 MAGAZİN
 SAĞLIK
 KAMPÜS
 İSTANBUL
 NET YORUM
 HYDEPARK
 ANKETLER
 ŞAMDAN
 GOOOOL
 DİYET
 TATLILAR
 SAMANYOLU
 CİNSELLİK
 TELE ŞAMDAN
 PAZAR SABAH
 MELODİ
 ASTROLOJİ
 SARI SAYFA
 METEO
 TRAFİK
 ŞANS&OYUN
 ACİL TEL
 KÜNYE
 WEB REKLAM
 ARŞİV
 

Şaban'ın 24 yıllık sırrı

Yıl 1978. Kemal Sunal'ın Şişli'de izbe bir bodrum katında oturduğunu öğrenen Fatma Girik dayanamaz, 500 bin liralık çek yazıp meslektaşına verir. Bu para Sunal'ı ilk kez ev sahibi yapar
Kemal Sunal Belgeseli sanatçı hakkında bugüne kadar pek az kişinin bildiği sırları ortaya çıkardı. Eşi Gül Sunal'ın isteği üzerine Birleşik Heyecanlar Yapım'a çektirilen belgeseli Nihat Özcan, Sevgi Özdemir ve Cüneyt Özdemir hazırlıyor. Kemal Sunal'ın yaşam hikayesinin ve sinema geçmişinin anlatıldığı belgeselde sanatçının yakın dostları, sanatçı arkadaşları ve ailesinin bilgilerine-görüşlerine başvuruluyor. Belgeselde Sunal'la ilgili çok şaşırtıcı bir bilgiyi sanatçıyı en iyi tanıyan arkadaşlarından Fatma Girik veriyor. İşte Girik'in anlattıkları ve bir döneme ışık tutan anılar:

SUNAL'I ÜZEN EV
Yıl 1978.. Yer Ankara.. Dönem seks filmleri dönemidir. Fatma Girik de pek çok meslektaşı gibi bu dönemde sahneye çıkmak zorunda kalmıştır. Başkent Gazinosu'nda sahne aldığı günlerden bir gün canı sıkılır ve film çektiği yıllarda Ankara bölgesinin filmlerini dağıtan Nazmi Demiralp'in ofisine gider. Orada o güne kadar meslektaşı olduğu halde iki kelime sohbet etmediği biri vardır. Kendi deyişiyle kahverengi paltosunun içinde kocaman bir cevher taşıyan Kemal Sunal... Demiralp ve Sunal sohbet etmektedir. Sohbetin konusu ev alma üzerinedir. Sunal Şişli'de bir bodrum katında, izbe ve nemli bir evde oturmaktadır. Tek hayali güneş gören bir evdir. Nazmi Demiralp'e dert yanar.. "Nazmi Abi Arzu Film'den 2500 lira haftalık alıyorum. Bu para ev sahibi olmama yetmiyor. Canım çok sıkkın. Arzu Film söz verdiği halde ev almama yardımcı olmuyor. Bodrum katında Gül de, ben de pas tuttuk.Yahya Kılıç'a da film çekmek istiyorum ama Arzu Film'le anlaşmam olduğu için elim-kolum bağlı."

SENETLERİ YIRTTI
Bu konuşmaya tanık olan Fatma Girik, büyük bir cevher olarak gördüğü Kemal Sunal'a "Al sana 500 bin lira. Bana 5 tane film çek. Bu para da senin kârdan avansın olsun" der. Kemal Sunal kendisine uzatılan çeki uzun süre alamaz. Girik, çek defteri yanında olmadığı için Nazmi Demiralp'ten 500 bin liralık çek yazmasını ister. Demiralp, çeki yazar. Sunal, ilk önce alamaz. Girik, çeki masaya bırakır. Kemal Sunal, çeki eline alır, uzun süre evirir-çevirir. Ve sonunda kabul eder. Fatma Girik, otele döndüğünde Memduh Ün'e sormadan Kemal Sunal'a 500 bin lira verdiği için pişman olur. Ün'ü korku içinde arar. "İyi yapmışsın hayatım" sözünü duyunca rahat bir nefes alır.

İstanbul'a dönüşte Yahya Kılıç, Ertem Eğilmez'e giderek "Bu çocuğa yazık oluyor. Bırak kendini göstersin der".. Kılıç, Eğilmez'den Kemal Sunal'ın bütün senet ve bonolarını alarak yırtar ve işte o tarihten sonra Kemal Sunal'ın hayatı değişir. Sunal, kar ortağı olduğu Fatma Girik'in şirketine "İnek Şaban", "Umudumuz Şaban", "Devlet Kuşu", "Dokunmayın Şabanıma" ve "Yüz Numaralı Adam"ı çeker ve 1981'de "Kanlı Nigar" ile ilk kez birlikte kamera karşısına geçerler.

Gül Sunal:
Fatma Girik 1978'de Kemal'e 500 bin lira verdi. O dönem için büyük paraydı. Ne ben ne de Kemal çok paramız oldu diye bayram sevincine girmedik. İhtiyacımızdan çok fazla isteyen insanlar değildik. Ama para çok işimize yaradı.

Mehmet ÇALIŞKAN<< Geri dön Yazıcıya yolla Favorilere Ekle Ana Sayfa Yap

Copyright © 2001, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır