kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 10 Mayıs 2008, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Kanada'da esrarengiz ölüm

Yeni Haber
Kanada Demiryolları VİA'nın Vancouver-Toronto seferini yapan treninde 60 yaşlarında bir kadının esrarengiz şekilde ölmesi Toronto polis ve sağlık ekiplerini alarma geçirdi.

Yaşlı kadının kaldığı kompartımandaki 6 yolcunun da kuş gribi belirtileri göstermesi üzerine tren Toronto'ya 100 km mesafedeki Foleyet kasabasında durdurularak karantinaya alındı.

Ontario eyalet polisi yetkilisi Rob Knox, yaşlı kadının trende hastalandığını ve ardından da aniden öldüğünü belirterek, aynı kompartımandaki 6 yolcudan birinin helikopterle en yakın hastaneye kaldırıldığını, diğerlerinin ise olay yerine gelen ekiplerce kontrol edildiklerini söyledi.

İlk olarak SARS hastalığı virüsü veya bulaşıcı bir virüs salgınından şüphelendiklerini kaydeden Ontario Eyalet Sağlık Müdürü David Williams da, yapılan inceleme sonunda böyle bir bulguya rastlanmadığını açıkladı. Yaşlı kadının ölüm nedeninin otopsiden sonra belirlenebileceği kaydedildi.

400 nüfuslu Foleyet kasabası sakinleri ise, alışılmışın dışında hareketli bir gün yaşadı. Sadece 2 polisin görev yaptığı kasabaya gün ortasında onlarca polis, gaz maskeli ve tam donanımlı sağlık ekipleri, helikopterler ve araçların gelmesi kasaba sakinlerini şaşkına çevirdi.Vancouver-Toronto treni daha sonra 264 yolcu ve 30 mürettebatıyla Toronto garına getirildi.

AA