kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 27 Eylül 2007, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Milli Piyango, dolandırıcılara karşı uyardı

Yeni Haber
Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü, son günlerde kurumun adını kullanarak elektronik posta yoluyla dolandırıcılık yapmaya çalışanlara karşı vatandaşları uyardı.

Kurumun internet sitesinde yer alan duyuruda, çok sayıda vatandaşa, kurumun adı kullanılarak ''1000 YTL kazandınız'' şeklinde elektronik postalar iletildiği belirtildi ve bunun gerçekle ve kurumla hiçbir ilgisi bulunmadığı vurgulandı.

Duyuruda şu ifadelere yer verildi:
''İdaremizin adı kullanılarak internet üzerinden e-posta yoluyla çok sayıda vatandaşımıza; (1000 YTL KAZANDINIZ. Evet Yanlış duymadınız 1000 Yeni Türk Lirası Kazandınız Paranızı Çekmek için www.
.com adresine girip Sayfada çıkan linklere tıklayarak Kimlik Bilgilerinizi ve Adres bilginizi giriniz. Tebrikler Milli Piyango Müdürlüğü/Istanbul. Not: Bu Mailin gelmesini istemiyorsaniz > http://www.
*.net adresindeki Linklere tıklayarak Maili deaktif edebilirsiniz.) gibi gerçekle ve kurumumuzla ilgisi olmayan e-postalar iletilmektedir. İdaremizin adını kullanarak çıkar sağlamaya çalışan ve İdaremizin itibarını zedelemeye yönelik yayın yapan siteler hakkında yasal işlemler başlatılmış olup bu tür e-postalara itibar edilmemesi kamuoyuna saygı ile duyurulur.''

(ANKA)