kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 3 Ağustos 2007, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
EĞİTİMCİLERİ KABUL ETTİ .... 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Uluslararası Eğitim Organizasyonu Başkanı Nilüfer Köylüoğlu ve beraberindekileri Güniz Sokak'taki konutunda kabul etti.

Demirel: Baykal'ın siyaset dışında kalması kayıp olur

ANKARA
9. Cumhurbaşkanı Demirel, Deniz Baykal'ın deneyimli bir politikacı olduğuna dikkat çekti ve siyaset dışında kalmasının ülke için kayıp olacağını söyledi..
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'den, seçim sonuçlarının ardından istifa çağrılarına hedef olan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a destek geldi: "Siyaset dışı kalması kayıp olur." Demirel, dün Uluslararası Eğitim Organizasyonu Başkanı Nilüfer Köylüoğlu ve beraberindeki danışma kurulu üyeleri ile öğrencileri Güniz Sokak'taki konutunda kabul etti. "Baykal, seçimlerden sonra sizin telefon ettiğinizi ve çekilmemesini istediğinizi söyledi", hatırlatması üzerine Demirel, şöyle dedi: "Baykal, Ağar, Bahçeli, Erdoğan düşüncelerini iyi ortaya koydu. Ben hepsini, Sayın Baykal'ı da tebrik ettim. Sayın Baykal'ın görevini ne zamana kadar sürdüreceği kendi bileceği bir durumdur. Sayın Baykal'ın siyaset dışı kalması veya siyasette bugün gördüğü hizmetlerin dışında kalması benim açımdan ülke için kayıp olur.''

AYGÜN'E DESTEK VERMEDİ
Süleyman Demirel, DP Genel Başkanlığı için Sinan Aygün'e destek verdiği haberleriyle ilgili de kendisinin bu kadar gürültüye karşın konuşmadığını, siyaset üstü olduğunu söyledi ve "Benden duymadığınız laf bana ait değildir" dedi.