kapat

03.06.1999
Anasayfa
Son Dakika
Haber İndeksi
Yazarlar
Günün İçinden
Politika
Ekonomi
Dünyadan
Spor
S u p e r o n l i n e
Magazin
micro
Siber Haber
L E I T Z
Sofra
Bizim City
Sizinkiler
Para Durumu
Hava Durumu
Bayan Sabah
İşte İnsan
Astroloji
Reklam
Sarı Sayfalar
Arşiv
Hazırlayanlar
Sabah Künye
E-Posta

1 N U M A R A
Z D N e t  Türkiye
A T V
M i c r o s o f t
Win-Turkce US-Ascii
© Copyright 1999
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Yıldız Hanım'ın çığlığı: 'Biz size ne yaptık'?
Şehit eşi Yıldız Hanım, müdahil olarak Apo davasına katıldı ve davaya son noktayı koydu
"Bundan sonra isyan yanlıştır"
Soruldu: Kürtlere baskı sürüyor mu? Sanık: 1990'lardan sonra Türkiye insan haklarında büyük geliş!me kaydetti. Bundan sonra isyan yanlıştır.
"Aracı" her devrin adamı
Apo'nun ifadesinde adı geçen İlnur Çevik gerek mesleğini, gerekse siyasi çizigisini sürekli değiştiriyor. Kim iktidardaysa ona yanaşıyor ve gizli kapaklı işlerin altından hep o çıkıyor.
Eğitimde hedef 12 yıl
Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu: Atatürk'ün izinde bir Milli Eğitim Bakanıyım. 16. Milli Eğitim ޞrası'nda zorunlu eğitim 12 yıla çıkartılacak.
Kaymakamdan müzik sansürü
ERZURUM'UN Uzundere ilçesi Kaymakamı Türker Öksüz, ruhsatı önceki kaymakam tarafından verilen "Erhan'ın Yeri" adlı gazinoda canlı müzik çalınmasını yasakladı. Jandarmaya emir veren kaymakam gazinoda sanatçıların sahneye çıkmasını yasaklattı.
Öğretmenden MEB'ye dava
ANTALYA'DA emekli coğrafya öğretmeni Elgin Apan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bastırılan ders kitaplarındaki yanlış bilgilerin "sinirlerini bozduğu" gerekçesiyle, bakanlık aleyhine 1 milyon liralık manevi tazminat davası açtı.
Öleceği içine doğdu
Helikopter kazasında şehit düşen Teğmen Alper Balcı, iki gün önce annesine "Sen de bir şehit annesi olabilirsin. Benim de eve cenazem gelebilir" demişti
Mayın kurbanına ağlatan tören
TUNCELİ'NİN Nizamiye ilçesinde 31 Mayıs günü devriye nöbeti yaparken askeri aracın mayına çarpması sonucu şehit olan Piyade Kıdemli Üstçavuş Zeki Karakaya (31), dün memleketi İskenderun'da toprağa verildi.
Canlı bomba patladığıyla kaldı
BAŞSIZ kalan PKK, 14'üncü intihar eylemini dün Şırnak'ta gerçekleştirmek istedi ancak başarılı olamadı.
Terör suçluları koğuş değiştirdi
TERÖRİST elebaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanmasından sonra, cezaevlerinde de terör örgütünden çözülmeler başladı.
Bombacı katil, kimlik kontrolünde yakalandı
İSTANBUL'DA, Haseki Hastanesi'ne bir yakınını ziyarete gelen ve telefonla konuşan şahıstan şüphelenen polisler, kimlik kontrolü yaptı.
Her konuşulan dil bayrak olamaz
Harp Akademileri Komutanlığı'nda "Dünya ve Türkiye" konulu bir konuşma yapan Demirel tarihi gerçekler ışığı altında bugünü değerlendirdi
"Adalar bizim!"
Yunanistan'ın tırmandırdığı ada krizine Dışişleri Bakanı Cem son noktayı koydu
Savunma Sanayi'nin gurur günü
FNNS (Amerikan United Defense-Türk Nurol Grubu ortaklığı) tarafından Türkiye'de üretilen zırhlı muharebe araçlarının ilk partisi olan 6 adedi dün Birleşik Arap Emirlikleri'ne teslim edildi.
İran, PKK terörüne nasıl bakıyor?
İran Dışişleri Bakanı Harazi, 1998 yılının 7-9 Ekim günleri Tahran-Şam-Ankara üçgeninde temaslarda bulundu. Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın Suriye'den çıkarılacağı işareti Ankara'ya ilk defa ondan geldi. Cumhurbaşkanı Demirel tarafından da kabul edilen Harazi, bu konudaki arabuluculuğunu sürdüreceğini ifade ediyordu.
Bu kez mutlu son
İki yıl lösemi illetiyle boğuşan Sinan, "Artık her şey bitti" dendiği bir anda kız kardeşi Ayşe'den alınan ilikle yeniden hayata döndü
Copyright © 1999, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - Tüm hakları saklıdır