kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 20 Haziran 2008, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Kışlalara görüntülü telefon

Yeni Haber
Türk Telekom (TT) Gaziantep İl Yöneticisi Muhammet Katmer, işitsel engelliler ile askerler için en iyi teknolojik ürünün videofon olduğunu belirterek, tüm kışlalara görüntülü ankesörler koymak için çalışma başlattıklarını söyledi.

Katmer, düzenlediği basın toplantısında, Türk Telekom'un 2008 yılında hizmete sunduğu teknolojik ürünlerden Videofon ve VDSL ile yeni tarifeleri 'Kullanıcı Dostu' hakkında bilgi verdi.

Videofon'un Türk Telekom'un ilk teknolojik ürünü olduğunu belirten Katmer, bu ürünün aslında küçük bir bilgisayar olduğunu belirtti.

Videofon ile e-posta, video ve fotoğraf çekimi yapılabildiğini bildiren Katmer, ''Görüntülü telefon görüşmesi de yapmak mümkün. Cep telefonlarındaki polifonik sesler, resimler ve değişik ekran ara yüzleri de bu makinede bulunuyor'' dedi.

Yeni kampanya ile aslında bu bilgisayarın satışını yaptıklarını anlatan Katmer, makineyi satın alan ve evinde internet bağlantısı bulunan kişilerin ücret ödemeden ayda 3 bin dakika telefon konuşması ve dakikası 11.2 Ykr'den görüntülü telefon görüşmesi yapabildiğini söyledi.

Videofon'un TT'nin prestij teknoloji ürünü olduğunu ve Türkiye'deki teknoloji alt yapısının nereye geldiğini gösterdiğini vurgulayan Katmer, şöyle konuştu:

''İşitme engelliler ile askerler için en iyi teknolojik ürün videofon. Bu cihaz sayesinde işitme engelliler de teknolojiyi kullanabilecek. Görüntülü ankesör üretimine başlandı ancak henüz dağıtımı yapılmadı. Tüm askeri birliklere görüntülü ankesörler koyacağız. Bu ankesörler her ilde kurulacak. Anne-babalar askerdeki oğlunu telefonla aradığında, onu rahatlıkla görme imkanına kavuşacak. Gerek işitsel engelliler gerekse asker ve aileleri için bu proje çok güzel bir projedir.''

(AA)