kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 20 Haziran 2008, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
İstanbullular, geçtiğimiz eylül ayından itibaren seferlerine başlayan metrobüslere diğer araçlardan daha fazla rağbet ediyor.

Metrobüsler artık 24 saat hizmette

İSTANBUL / SABAH
Avcılar ile Topkapı arasında çalışan metrobüsler artık tüm gün hizmet veriyor. Araçlar 01.30 ile 05.00 arasında yarım saatte bir kalkıyor..
İstanbul'un trafik sorununa çözüm için geliştirilen metrobüsler artık 24 saat esasına göre çalışıyor. İETT'nin 24 saat esaslı çalışma programına geçtiği hatta gece saatlerinde Avcılar ve Topkapı'dan her yarım saatte bir karşılıklı sefer düzenleniyor. İETT'nin geçen eylül ayında işletmeye aldığı Avcılar-Topkapı Metrobüs hattında seferler sabaha kadar devam ediyor. Daha önce gece 01.30'a kadar çalışan otobüsler, Avcılar ve Topkapı'daki ilk hareket noktalarından saat 01.30 ile 05.00 arasında yarım saatte bir kalkarak karşılıklı seferlerine devam ediyor. Metrobüsü gece yarısından sonra kullanmak isteyen yolcular, Mecidiyeköy ve Taksim'den Yenibosna Metro bağlantılı kesintisiz hatlarından faydalanıyorlar.

YOLCU SAYISI HERGÜN ARTIYOR
İETT'nin İstanbul'un en yoğun akslarından Avcılar-Topkapı hattında hizmete aldığı Metrobüs sisteminin, yapısı itibarıyla işletmecilikte farklı uygulamalara imkân verdiğini kaydeden İETT Genel Müdür Mehmet Öztürk "Metrobüs sistemi İstanbullulara hızla birlikte konforlu ulaşımı da getirdi. Halkımız metrobüsü kısa sürede benimseyerek hayatına dahil etti. Her geçen gün artan yolcu sayısı bunun en iyi göstergesi. Metrobüs bundan böyle tüm gün sefer yaparak İstanbullulara hizmet verecek" şeklinde konuştu.