kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
    Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
  » Sağlık
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Selülitle savaşma zamanı
Selülitin teşhisi ve tedavisi
Selülite karşı beslenme
Yaşam dengesi
Kişiye özel çözümler
Selülit egzersizleri

Selülitle savaşma zamanı

Kış hiç bitmeyecekmiş gibi görünse de bahara ve sıcak yaz aylarına adım adım yaklaşıyoruz. Eğer sıcak yaz günlerinde rahat rahat denize girmek istiyorsanız, tüm kadınların baş belası olan selülitlerinizle şimdiden mücadele etmeye başlayın

Her ne kadar kışın soğuk nefesini ensemizde hissetsek de bahar geliyor. Ardından da sıcacık yaz... Tiril tiril etekler giyecek, bikinilerimizle sıcak kumlardan serin sulara atlayacağız. Tabii o bikinileri giyebilirsek! Hemen hemen tüm kadınların ortak sorunu olan selülit, yazı burnunuzdan getirebilir. Bu nedenle iyisi mi siz şimdiden selülite savaş açın. Hem de bir daha hiç bırakmamacasına... Çünkü selülitle mücadele, sadece yaz gelirken krem sürüp oturmakla olmuyor; gerek beslenme düzeninizle, gerek egzersizlerinizle, gerekse konsantrasyonunuzla bu mücadeleyi bir yaşam biçimine dönüştürmeniz gerekiyor. L'Oreal Paris PerfectSlim'in Anti- Selülit&Danışmanlık Merkezi, hazırladığı "Full Uzmanlık" programı ile kadınların baş belası selülitle mücadelede yardımcı oluyor.

PROGRAM 1 AY SÜRECEK
Selülitle savaşta yeni bir konsept hazırlayan Anti-Selülit Uzmanlık & Danışmanlık Merkezi, kadınların selülit sorununa, her biri kendi alanında uzman kadroyla kişiye özel tedavi programı sunuyor. L'Oreal Paris tarafından hazırlanan, selülitten uzak bir yaşam için "Full Uzmanlık" projesi, bir ay sürecek. Öncelikle Boyner ve YKM mağazalarında sunulacak program daha sonra, Türkiye'nin yaklaşık 14 ilindeki seçkin parfümeri ve eczanelerdede uygulanacak. Programın ilk durağı İstanbul. Program 26 Şubat'ta 14.00-16.00 saatleri arasında Metrocity, 16.00-18.00 saatleri arasında ise Maslak Boyner'de olacak. 27 Şubat'ta ise 14.00- 16.00 saatleri arasında Suadiye, 16.00-18.00 saatleri arasında İçerenköy-Carrefour Boyner'de. "Full Uzmanlık" projesinde öncelikle kişinin selülit tipi teşhis edilecek. Selülit tipine göre yaşam tarzına uygun beslenme, diyet, egzersiz, yaşam danışmanlığı ve ürün önerisinde bulunulacak. Selülitin bir yaşam biçimi sorunu olduğu, onu yenmek için komple uzmanlık ve komple değişim gerektiği konusunda kadınlar bilgilendirilecek. Selüliti yenmek için doğru teşhis ve yaşamın her alanına yayılacak kişiye özel tedavi programı uygulamak gerekiyor. Hangi ürünü, ne süreyle kullanmalı, nasıl yiyip içmeli, hangi egzersizi yapmalı ve nasıl düşünmeliyiz? L'Oreal Paris'in dört aşamalı "Full Uzmanlık" projesi tüketiciyi uzmanlarla birebir buluşturarak bu sorulara kişiye özel cevaplar veriyor.

ÖNCE TEŞHİS GEREKİYOR
Uzmanlardan Dermatolog Dr. Ulviye Atılganoğlu, selülit derecesini teşhisini yapıyor ve bu doğrultuda ihtiyaç duyulan Perfectslim Anti-selülit programını öneriyor. Türkiye'nin en çok tanınan beslenme ve diyet uzmanı Taylan Kümeli de uzmanlığını L'Oreal Paris Perfectslim ile paylaşıyor. Kümeli selülit oluşmadan önce, selülit tedavisi sırasında ve selülit takip süresinde dikkat edilmesi gereken sağlıklı beslenme ve özel diyet programları öneriyor. Spor koordinatörü Batuhan Barutçu yaşam stili ve selülit derecesine göre ofiste ve evde yapılabilecek vücut hareketlerini gösteriyor. Selülitin bir de psikolojik boyutu var. İnanmak ve hedefi belirlemek çok önemli. Yaşam koçluğu mesleğinin Türkiye'deki öncüsü Metin Karabağ, hayallerin hedefe çevrilmesinde ve hedeflerin gerçekleştirilmesinde yol gösteriyor. Anti-Selülit Uzmanlık & Danışmanlık Merkezi uzmanları, ayrı ayrı selülitle nasıl savaşmamız gerektiğini anlattı:
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
 Selülitle Savaşma Zamanı
 Güzel Ve Diri Kalmak Sağlık Ve Dengeye Bağlıdır
 Bakire Anneler Üç Seansta Tedavi Ediliyor
 Türkiye'de Çok Meryem Var
 Abd'de Estetik Çılgınlığı
 İkizdiler Yakında Üçüz Olabilirler
 Anneler Endişe Ediyor Ama Önlem Alamıyor
 Kadın Neden Dırdır Ediyor?
 Tat Alamayan Doktora Gitsin
 Evlilikte "korku"
 Kadındaki Aşırı Kilo Orgazmı Da Cinsel Mutluluğu Da...
 Bunlar Kadınlarda Cinsel Sorun Nedeni!
 İktidarsızlığın Sorumlusu Stres Değil, Hastalıklar!
 Anne Sütünü Saklarken
Türkiye'de organ nakli yapan tek kadın cerrah
Türkiye'de organ nakli yapan tek kadın cerrah
10 yıldır Türkiye ve Amerika'da 200'den fazla hastanın karaciğer ve...
Yaşasın Avrupa
Yaşasın Avrupa
Türk filmlerinin Türkiye'deki izleyici sayısının artması yapımcıların...
Terim'den eşine sürpriz
Terim'den eşine sürpriz
Bir süreliğine kariyerine ara veren ünlü futbol adamı Fatih...
Sosyetiklere müjde!
Sosyetiklere müjde!
Sosyetiklerin randevu alabilmek için aylarca peşinden koştuğu...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.