kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 7 Temmuz 2008, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

TBMM'de bu hafta neler görüşülecek?

Yeni Haber
TBMM, bu hafta da mesaisini sürdürecek. Genel Kurulda, Lübnan'da Birleşmiş Milletler Geçici Görev Gücü (UNIFIL) bünyesindeki Türk askerinin görev süresinin, 1 yıl daha uzatılması için Hükümete izin verilmesini öngören Başbakanlık tezkeresi, görüşülecek.

TBMM Genel Kurulunun salı günkü oturumunda, Lübnan'da, Birleşmiş Milletler UNIFIL bünyesindeki Türk askerinin görev süresinin, 5 Eylül 2008 tarihinden itibaren 1 yıl daha uzatılması için Hükümete izin verilmesini öngören Başbakanlık tezkeresi ele alınacak.

Genel Kurulda, Elektrik Piyasası Kanununda değişiklik yapılmasını öngören tasarı da görüşülecek. Tasarıya göre, üretim lisansı alıp faaliyet göstermeyen kişilerin lisansı iptal edilecek, özel sektör şirketlerinin piyasada sahip olduğu pay, piyasada bir önceki yılda tüketilen toplam elektrik enerjisi miktarının yüzde 10'unu geçemeyecek.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığına, enerji yatırımlarıyla ilgili imar planları konusunda yetki verecek olan tasarı,iskanı alınmamış binalara, geçici olarak elektrik ve su bağlanmasını da öngörüyor.Genel Kurulda ayrıca, uluslararası sözleşmeler görüşülecek.

KOMİSYONLAR

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda, Atatürk Orman Çiftliğinde bulunan 258 dönüm arazinin spor tesislerine tahsisini öngören kanun teklifi ile Kayseri'de Melikşah Üniversitesi adıyla bir vakıf üniversitesi kurulmasını öngören tasarı ele alınacak.Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda, su ürünleri avcıları ve yetiştiricilerinin bilinçlendirilmesi ve üretici örgütlerinin kurulmasının teşvik edilmesine ilişkin kanun tasarısı görüşülecek.

AA