kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 21 Mayıs 2008, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Eurovision konusunda uzmanlaşan radyocu Michael Kuyucu (yanda), Mor ve Ötesi’nin yarı finalde elenme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Mor ve Ötesi'nin 'Deli'si yarı finalde elenecek gibi

Mehmet ÇALIŞKAN
'Türkiye'nin Serüveni Eurovision' kitabının yazarı Kuyucu: 'Deli' yarınki yarı finalde elenebilir. Çünkü en az 90 puan alması lazım!..
'Türkiye'nin Serüveni Eurovision' adlı kitabın yazarı radyocu Michael Kuyucu, 'Mor ve Ötesi'nin bu yıl yarışacağı yarı final grubunun oldukça zor bir grup olduğunu belirterek, "Türkiye'nin yarın yapılacak yarı finali geçme şansı çok düşük" dedi. Kuyucu, geçen yıl Eurovision yarı finalinde en düşük puanın 91 olduğunu hatırlatarak, "Bu yıl ise yarışan ülkelerin en az 90 puan alması gerekiyor" şeklinde konuştu.

Ortalama 10 puan

Eurovision tarihi konusunda uzmanlaşan ünlü radyocu, 'Deli'nin oy dağılımıyla ilgili şu tahminlerde bulundu:
* Gurbetçilerin yoğun olarak yaşadığı Almanya ve Hollanda, aynı grupta olmadığımız için bu yıl 'Deli'ye oy veremeyecek. 'Mor ve Ötesi'nin yarı finaldeki tek şansı ise; Arnavutluk, İsviçre, Bulgaristan, Danimarka ve Makedonya olacak.
* Mor ve Ötesi'nin bu ülkelerden ortalama 10 puan (En iyi ikinci puan) alması lazım. Eğer bu beş ülkeden 50-55 arası bir puan gelirse, diğer ülkelerden 40 puan gelmesi gerekecek.
* İzlanda, İsveç, Ukrayna gibi ülkeler daha çok İngilizce şarkılarla yarışmaya katıldığımız zaman yüksek puan veriyor. 'Deli'nin bir rock şarkısı olması onların ilgisini çekebilir ve onların vereceği ek puanlarla final garanti olabilir.
* En zor puan alacağımız düşünülen ülkeler; Malta, Hırvatistan, Beyaz Rusya, Portekiz, Kıbrıs Rum Kesimi... 'Deli'nin onlardan da birer ikişer puan alması gerekiyor.
Haberin fotoğrafları