kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 29 Nisan 2008, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Öz kızına tam 24 yıl cehennem hayatı yaşattı

Elizabeth, babasınca gizli bir bölmeye kapatıldığında 18'indeydi. Tecavüzlerle 7 çocuğu oldu. Ölen bir bebeği babası kazanda yaktı. 3 çocuk yukarıda, diğer 3'ü gün yüzü görmeden anneleriyle büyüdü..
Avusturya'nın başkenti Viyana'nın doğusunda bulunan Amstetten kasabasında 'bu kadarı ancak filmlerde olur' dedirten cinsten korkunç bir olay tam 24 yıl sonra gün ışığına çıktı. 73 yaşındaki elektrik mühendisi Joseph Fritzl'in öz kızına 1984'ten beri evindeki gizli bir bölmede tutsak hayatı yaşattığı ve defalarca tecavüz ederek 7 çocuk dünyaya getirttiği ortaya çıktı. Fritzl, şimdi 42 yaşında olan kızı Elizabeth 18'indeyken bayıltarak bodruma kilitledi, ardından zorla "Ben evden kaçtım. Beni aramayın" diye yazdırdığı mektubu polise gösterdi. Yapılan bir aylık soruşturmanın ardından Elizabeth Fritzl'in kendi isteğiyle evden kaçtığı düşünülerek dosya kapatıldı. İşte korkunç ensest ilişkinin yaşandığı 24 yıl böyle başladı. Fritzl kızına defalarca tecavüz etti. Kızı tam 6 kez hamile kaldı.

'BİR ÇOCUĞU KAZANDA YAKTI'
Doğumların birinde dünyaya gelen ikiz bebeklerden biri kısa süre sonra öldü. Sapık baba ölen bebeğin cesedini kazanda yaktı. Hayatta olan 6 çocuktan yaşları 5,18 ve 19 olan 3'ü doğumdan itibaren anneleri ile birlikte yaşadı. Gizli bölmede hiç cam bulunmadığı için çocuklar 9 gün önce kurtarıldıklarında ilk gez güneş yüzü gördü. Diğer çocuklar ise evin üst katlarında normal bir hayat sürdü. Her doğum sonrası baba tutsak tuttuğu kızına " Bu çocuklara bakamayacağım" diyerek not yazdırdı, daha sonrasında da polis sorgusunda "Zavallı çocukları kapımıza bırakmışlar" dedi.

'KURTARIN' NOTU KOYDU
Peki 24 yıl süren insanlık dışı bu olay nasıl ortaya çıktı? Bodrumda yaşayan üç çocuktan büyüğü Kirsten'in hasta olmasıyla baba zor durumda kaldı. Bayılan kızı hastaneye götürüp, "Evin önünde buldum" dedi. Ancak yetkililer kızın annesine ulaşmak isteyince Fritzl'in foyası ortaya çıktı. Kirsten'in cebinden annesinin yazdığı "Bizi kurtarın" notu çıktı. Hastane polise haber verdi. Polis evde yaptığı aramada gizli bölmeyi buldu. Sapık Avusturyalı öz kızı ve üç çocuğunu yıllardır rehin tuttuğu gizli bölmeden çıkardı. Herşeyden habersiz olan eşine de yıllar önce 'evden kaçtı' diye yutturduğu kızlarının geri döndüğünü söyledi. Tutsak Elizabeth Friltz, kendisiyle birlikte tutulan 3 çocuğuna konuşmayı ve okumayı öğretti. Evin üst katlarında normal hayatlarını hem babaları hem de dedeleri olan sapık Joseph Friltz'le geçiren üç çocuğun ise okullarında çalışkan öğrenciler olarak bilindikleri öğrenildi.
Haberin fotoğrafları