kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 10 Mart 2008, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Bakan Çelik Türk-İş yönetimini çağırdı

ANKA
Yeni Haber
İLİŞKİLİ HABERLER
Bakan Çelik Türk-İş yönetimini çağırdı
Emek Platformu Başkanlar Kurulu toplantısının ardından Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu'yu görüşmeye çağıran Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türk-İş'e "yeni yaklaşım" önerisinde bulundu.

Yurt genelinde eylem kararı alınan Emek Platformu Başkanlar Kurulu toplantısının ardından, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu'yu arayarak, görüşmeye çağırdı. Türk-İş Genel Başkanı Kumlu, Genel Mali Sekreteri Ergün Atalay, Eğitim Sekreteri Mustafa Türker ve uzmanlardan oluşan bir heyet ile Çalışma ve Soysal Güvenlik Bakanı Çelik ile görüşmeye gitti. ANKA'nın edindiği bilgiye göre Bakan Çelik, bakanlık yetkilileriyle beraber katıldığı toplantıda iki tarafın uzmanlarının görüş birliğine varacağı "yeni yaklaşım" çerçevesinde anlaşma önerisinde bulundu. Türk-İş ve Bakanlık uzmanları toplantıda "yeni yaklaşımın" çerçevesini çizmek amacıyla hala Bakanlıkta fikir alışverişinde bulunuyor.

"OLMAZSA OLMAZLAR" MASAYA YATIRILDI

Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, ANKA'ya yaptığı açıklamada, Bakan Çelik'in kendilerine "olmazsa olmazların" yeniden masaya yatırılması konusunda görüş alış verişinde bulunulması teklifi ile geldiğini kaydetti. Kumlu, "Şu anda geri kalan teknik konular olduğu için iki tarafın uzmanları konuyu değerlendiriyorlar. İki taraf mutabık kaldıktan sonra biz de değerlendirmeye alacağız" dedi.