kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 15 Şubat 2008, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Almanya'da bir yangın daha

Yeni Haber
Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletindeki Aldingen kentinde, çoğunlukla Türklerin oturduğu bir binada yangın çıktı.

Polis, yangında ölen ya da yaralanan olmadığını, yangının üç ayrı yerde çıkması nedeniyle kundaklamadan şüphe edildiğini bildirdi.

Otomobiliyle yoldan geçen bir kişinin yangını fark ederek, binanın tüm zillerine basması sonucunda burada oturan 9 yetişkin kişinin ve 5 çocuğun dışarıya çıkarak kurtuldukları kaydedildi.

Söz konusu binanın, Ludwigshafen kentindeki bina gibi büyük ölçüde ahşap olduğu, bu nedenle yangının giriş katından üst katlara çok hızlı bir şekilde yayıldığı ifade edildi.

YANGINLA İLGİLİ 1 ALMAN GÖZALTINA ALINDI

Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletindeki Tuttlingen kenti yakınlarında bulunan Aldingen kasabasında, Türklerin oturduğu bir binada çıkan yangınla ilgili 53 yaşındaki bir Alman gözaltına alındı.

Polis, yangının yabancı düşmanı bir eylem olmadığının tahmin edildiğini belirtirken, Rottweil Savcılığının bir sözcüsü DDP Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, yangınla ilgili olarak binada oturan 53 yaşındaki bir Almanın gözaltına alındığını bildirdi. Sözcü, kundaklama olayına başka bir kişinin daha katıldığına dair bir ipucu olmadığını ifade etti.

Alman Haber Ajansı (DPA) da, gözaltına alınan kişinin daha önce kundaklama suçundan sabıkası bulunduğunu kaydetti. Söz konusu binada Trabzon'un Akçaabat ilçesinden Öztürk, Akyüz ve Bulduk ailelerinin oturduğu, yangın sırasında binada oturan 10 Türk ve 4 Alman'ın kaçarak kurtulduğu bildirildi.


(AA)