kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 20 Aralık 2007, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Satış ofisleri 'bayram' edecek

EBRU ERDOĞAN
Bayram tatilinde konut almak isteyen potansiyel müşteri olasılığını fırsat bilen inşaat şirketleri, satış ofislerini açık tutacak. Satış ofisleri, 1 Ocak günü ise kapalı olacak..
Kurban bayramındaki dört günlük tatili inşaat şirketleri çalışarak değerlendirecek. Bazı inşaat şirketleri bayram boyunca açık olacak, bazıları son iki gün müşteri bekleyecek

Bayramın başladığı bugün, dört günlük tatilin de başlamasıyla büyük şehirlerden tatil yörelerine doğru bir hareket başladı. Tatile gitmeyecekleri düşünen ve bunun önemli bir müşteri potansiyeli yaratabileceğine inanan inşaat şirketleri ise, açık olacak satış ofislerinde, müşterilerini bekliyor. Yıl sonu kampanyalarıyla satışlarını önemli ölçüde artıran inşaat şirketleri, bu nedenle umutlu oldukları bayram tatilinde satış ofislerine tatil yaptırmayacak. Pek çok şirketin patronu, bayram tatillerinin, konut almak isteyenler için bir fırsat olduğunu belirterek, müşterilerin özellikle pazar araştırması bakımından bu günleri kullandığı konusunda birleşiyor. Bayram tatili, henüz teslimatı yapılmamış dairelerin görülmesi, teslimat süreciyle ilgili bilgi alınması için de önemli. Zira özellikle eş dost ziyaretlerinin sona erdiği bayramın üçüncü ve dördüncü günü için inşaatçılar, satış ofislerinde ciddi doluluk oranları bekliyor. 1 Ocak'ta yani yılın ilk günü ise Han Yapı ve Teknik Yapı dışında tüm satış ofisleri kapalı olacak.

'Satışlar hız kesmeyecek'
Bayramın yıl sonuna gelmesinin, pek çok kampanyayla çakıştığına dikkat çeken Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, bu nedenle talebin yoğun olacağını kaydetti. Satış ofislerinin bayramın birinci günü kapalı, ikinci günden itibaren de açık olacağına vurgu yapan Ağaoğlu, şunları söyledi: "Yılbaşı gecesi sonrasında, insanlar yorgun oldukları için çok fazla talep olmuyor. Bu nedenle de kapalı olacağız. Bayramla ilgili olarak ise 2007 sonunda olması, konut sektöründe yine 2007 sonunda bitecek pek çok kampanyayla çakıştı. Bu nedenle talebin ve satış ofislerinin yoğun olacağını düşünüyorum. Uygun ödeme koşullarıyla uygun daireler var. Bu nedenle de satışlar hız kesmeden devam ediyor ve edecek."

'Bilgi almak isteyen de gelecek'
Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu ise satış ofisleriyle ilgili her zamanki uygulamalarının şeker bayramlarında bir gün, kurban bayramlarında ise iki gün açık olmak olduğunu söyledi. Müşteri profillerinin "yeni yılı kutlayanlar" olduğunu dile getiren Aşçıoğlu, bu nedenle 1 Ocak'ta ise satış ofislerini açmayacaklarını belirtti. Sinpaş GYO Genel Müdür Başyardımcısı Ömer Faruk Çelik, satış ofislerinin bayramın ikinci ve üçüncü günü açık olacağını dile getirerek, şunları söyledi: "Bayram gibi tatil günlerinde insanlar tatile gitmeyi tercih ettikleri için satış ofislerine yoğun ilgi olmaz. Tatil günlerinde gelenleri, genellikle daha önce ev alanlar, inşaatın seyrini izlemek isteyenler ya da başka bazı bilgileri almak isteyenler oluşturur."
Haberin fotoğrafları