kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 28 Eylül 2007, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Ahmedinejad'dan Bush'a ilginç teklif!

Yeni Haber
İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ABD Başkanı George Bush'un isterse İran'ı ziyaret edip, bir üniversitede konuşabileceğini söyledi...
Ahmedinejad, BM Genel Kurulu için bulunduğu New York'tan Venezuela'ya hareketinden önce devlet televizyonuna yaptığı açıklamada, "Eğer ABD Başkanı (George Bush) isterse İran'ı ziyaret edebilir. Biz de ona bir üniversitede konuşma imkanı sağlarız'' dedi. Ahmedinejad, New Yorkt'a bulunduğu sırada, konferans için davet edildiği ABD'nin Columbia Üniversitesi'nde rektör Lee Bollinger'in "dar kafalı ve gaddar bir diktatör" ithamlarına maruz kalmıştı.

Rektörün hakaretleri karşısında soğukkanlılığını koruyan Ahmedinejad, "İran'da misafirlere bu şekilde davranılmadığını'' söylemekle yetinmişti. Ahmedinejad'ın, ülkesinin nükleer programı yüzünden ABD ile ilişkilerin iyice gerildiği bir ortamda Bush'un İran'ı ziyaret edebileceğini söylemesinin önemli olduğu belirtiliyor.

İran ve ABD arasında, 1979 İslam devriminden sonra yaşanan büyükelçilik baskınından bu yana diplomatik ilişki bulunmuyor.