kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 13 Eylül 2007, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Emre'ye tepki yağıyor

Yeni Haber
Profesyonel Futbolcular Derneği (PFD), 2008 Avrupa Şampiyonası elemelerinde dün akşam oynanan Macaristan karşılaşmasında basın tribününün bulunduğu yöne doğru el kol hareketleri yapan milli futbolcu Emre Belözoğlu için kınama mesajı yayınladı.

PFD Başkanı Turgay Şeren imzasıyla yayınlanan mesajda, ''Emre Belözoğlu'nun Türkiye-Macaristan maçında tribünlere yaptığı çok çirkin hareketi profesyonel Türk futbolcusuna yakıştıramadık. Kendisini en ağır şekilde kınıyor ve aklını başına almasını diliyoruz'' ifadelerine yer verildi.

TSYD'DEN EMRE BELÖZOĞLU'NA KINAMA


Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), 2008 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Macaristan ile dün yapılan karşılaşmada milli takımın attığı ilk golden sonra basın tribününün bulunduğu yöne doğru el kol hareketleri yapan milli futbolcu Emre Belözoğlu'nu, yayınladığı sert bir bildiriyle kınadı.

TSYD Yönetim Kurulu imzasıyla yayınlanan açıklamada, Emre Belözoğlu'nun yaptığı hareketlerin ahlak, terbiye, centilmenlik, özetle hiçbir fair-play anlayışına sığmadığı savunularak, şöyle denildi:

''Ulusal takımımızın çarşamba gecesi Macaristan'ı yenerek, Türkiye ve tüm dünyadaki vatandaşlarımızı tarifi imkansız bir sevince boğması büyük bir taktir ve memnuniyetle karşılanmıştır. Ulusça daha birinci golün sevincini yaşarken, ulusal takımımızın kaptanı Emre Belözoğlu'nun basın tribününe dönerek el ve kol hareketleri yapması, sözüm ona kendisini eleştirenlere tepki göstermesi, bir sporcunun ahlak, terbiye, centilmenlik, özetle hiçbir fair-play anlayışına sığmamıştır. Bu çirkin tepki ve davranış biçimi basın tribününün bitişiğinde bulunan Şeref Tribünü'ndeki Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ve yönetim kurulu üyeleri ile yerli ve yabancı seçkin protokolün gözü önünde cereyan etmiştir.

Kimse böyle terbiye dışı bir davranışı görmezlikten gelemez ve cezasız bırakamaz. Türkiye Spor Yazarları Derneği yöneticilerinin ve tüm spor medyasının Sayın Murat Başesgioğlu ile bir araya gelip, bir tanışma toplantısı yapmasının ardından bir kaç saat geçmeden meslektaşlarımızın böylesi çirkin bir olaya muhatap olmaları kabul edilemez, affedilemez.''

''DİLEYECEĞİ ÖZÜR DE İÇİMİZDEKİ ÜZÜNTÜ VE ACIYI DİNDİRMEYECEKTİR''

''Ulusal takımımızın ikinci golünden sonra da aynı davranışı gösterme cesaretinde bulunup, bu defa basın tribününe sözlü tacizde bulunan Emre Belözoğlu, maç sonunda da iyi futbolunu değerlendirmek üzere mikrofon uzatan görsel basına aynı nezaketsizliği yapmıştır'' ifadelerine de yer verilen açıklamada, daha sonra şöyle denildi: ''Kendisi bizim gözümüzde bundan böyle sadece futbolcu Emre'dir.

Çünkü sporcular, ancak sporcu davranış ve erdemleri ile o unvanı hak ederler. Emre Belozoğlu bu davranışları ile hayatının en büyük yanlışını yapmıştır. Bundan sonra dileyeceği özür de içimizdeki üzüntü ve acıyı asla dindirmeyecektir. Sportmentlik ve sporcu kavramlarını benliğinde yaşatamayan bu gibilerin insanlık sınavından başarıyla geçmesini beklemek hayalperestlikten başka bir şey değildir. Aferin Emre, bizlere gerçek yüzünü gösterdin. Artık gerçek yüzün ve davranışlarınla gerçek yerini bulursun.

Futbolcu Emre Belözoğlu'nu spor medyasına davranışlarından dolayı esefle kınıyor, bu kabul edilemez durumu, gereği için yetkili kurulların, bilgi için spor kamuoyunun takdirlerine saygı ile sunuyoruz.''

Okuyuculardan Emre'ye gelen yorumlar
başka ne bekliyordunuzki isviçre maçından sonra bu emre bir daha milli takıma alınmamalıydı olayların başlangıcı bu.zaten benim anlamadıgım bu adamın nasıl milli takıma alındıgı ne oynuyor ALLAH aşkına kendi takımında yok ne inter de ne şimdiki takımında sen tut al milli takıma.bir laf vardır çingene krallık verirsen önce babasını asarmış buda o hesap utanmazı baş tacı yaparsanız olacagı buydu övün emreyi sonra el kol hareketi yaptı diye basın yaygrayı geçin bunları (Özer er)
emre bi türlü insan gibi davranmayı ogrenemedin..o tribünde senin baban ve deden yaşında gununun 24 saatini futbolla geciren insanlar oturuyor..yazık cok yazık..newcastlede neden oynamadıgını şimdi daha iyi anlıyorum...her şeyin başı insan olmaktan geciyor emre..... (Hakan uçan)
Fatih Terim de haddini bılmelı Emre B.ogluda Turk Milletini temsıl edıyorsunuz kardesım.akıllı olun.Sız Kral degılsınız. oyle kabadayılıkla falan olacak ıs degıl mutavazı olun. (coskun kılınc)
emre'yi şiddetle kınıyorum bu tarz hareketlerin ve bu tip futbolcuların milli takıma yakışmadığını düşünüyorum. (yusuf murat özcan)
Emre ye biras anlayış göstermek gerekir. Bir anlık hırsla aptıgı bir harekettir. (Bir Dost)

AA
Puan Durumu
  Takım  O   G   B   M    A     Y     P  
1 Galatasaray 4 3 1 0 8 2 10
2 Beşiktaş 4 3 1 0 4 1 10
3 Kayseri 4 2 2 0 6 2 8
Tümünü göster...
4 Trabzon 3 2 1 0 8 2 7
5 Ankaragücü 4 2 1 1 7 6 7
6 Fenerbahçe 4 2 1 1 4 4 7
7 Sivas 3 2 0 1 4 2 6
8 İ.B.B. Spor 4 2 0 2 5 5 6
9 Bursa 4 1 2 1 4 3 5
10 Denizli 4 1 2 1 7 7 5
11 G.Birliği 4 1 1 2 6 7 4
12 V.Manisa 4 1 1 2 7 9 4
13 G.B. Oftaş 4 1 1 2 3 5 4
14 Konya 4 0 3 1 4 5 3
15 Gaziantep 4 1 0 3 3 5 3
16 Kasımpaşa 4 1 0 3 4 7 3
17 Ç.Rize 4 1 0 3 4 12 3
18 Ankaraspor 4 0 1 3 4 8 1
Haftanın Maçları
4. Hafta
 Bursa 1  
  Trabzon 1  
 Ankaragücü 2  
  G.Birliği 2  
 Ç.Rize 3  
  İ.B.B. Spor 1  
 Konya 2  
  Denizli 2  
 Beşiktaş 0  
  Kayseri 0  
 G.B. Oftaş 1  
  Fenerbahçe 1  
 Sivas 2  
  Gaziantep 0  
 Kasımpaşa 3  
  Ankaraspor 1  
 V.Manisa 2  
  Galatasaray 2  
Haftanın Maçları
5. Hafta
 Ankaraspor Beşiktaş Cumartesi 18:00  
 Sivas G.B. Oftaş Cumartesi 20:30  
 Denizli Kasımpaşa Cumartesi 20:30  
 Fenerbahçe Ç.Rize Cumartesi 21:00  
 Trabzon Ankaragücü Pazar 18:00  
 Gaziantep Kayseri Pazar 20:30  
 İ.B.B. Spor Bursa Pazar 20:30  
 G.Birliği V.Manisa Pazar 20:30  
 Galatasaray Konya Pazar 21:00