kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 6 Temmuz 2007, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

"Nasılsın devrem?" işe yaramadı

Yeni Haber
Beyoğlu'nda polis ekipleri, yanlarına park eden otomobilin sürücüsünün "Nasılsın devrem?" diye hitap etmesi üzerine sahte polisi kıskıvrak yakaladı. Daha önce hırsızlık suçundan sabıkasının bulunduğu öğrenilen şahsın kullandığı otomobilden, 1 adet emniyet müdür şapkası, 2 adet telsiz, 1 adet kelepçe ve polis bayrağı kartı çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Taksim Meydanı'nda bekleyen polis ekipleri, yanlarına park eden 34 JV 173 plakalı otomobilin sürücüsü Aykut Bora K.'dan şüphelenerek arama yapmak istedi. Bu sırada sürücü Aykut Bora K., polislere "Nasılsın devrem?" diye hitap etti. Polisler de sürücüye "Sen polis misin?" dedikten sonra kimlik kontrolü yaptı. Kontrolün ardından Aykut Bora K.'nın polis olmadığı anlaşılınca polis otomobili didik didik aradı. Aramada, 1 adet emniyet müdür şapkası, 2 adet telsiz, 1 adet kelepçe, 1 adet sprey biber gazı ve polis bayrağı ele geçirildi. Sahte polis Aykut Bora K., gözaltına alındı.

Öte yandan, sahte polis Aykut Bora K.'nın daha önce hırsızlık suçundan sabıkasının bulunduğu ve daha önce de bir kez sahte polis numarası yaparken yakalandığı öğrenildi.