Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
6 Mayıs 2009, Çarşamba
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

45 liraya 5 yıldızlı tatil

Nilüfer ŞENSÖZ-nilufer.sensoz@sabah.com.tr
Giriş Saati : 29.04.2009 13:31
Güncelleme : 29.04.2009 17:44
İLİŞKİLİ HABERLER
45 liraya 5 yıldızlı tatil
Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRSAB ve TÜROFED ve Türk Hava Yolları'nin işbirliği ile iç turizmi canlandırmak ve erken rezervasyon imkanlarının kullanılması amacıyla 4-8 Mayıs tarihleri arasında bir kampanya düzenleniyor.

Örneğin mayıs ayında rezervasyon yaptırılması halinde, Antalya'da geceliği 60 lira olan 5 yıldızlı bir otelin, mayıs ayındaki gecelik fiyatı 45 liraya kadar geriliyor. 45 liradan 400 liraya kadar her keseye uygun otel bulma imkanı var.

"Tatil herkesin hakkı" sloganıyla başlatılan erken rezervasyon kampanyasıyla yerli turistin cazip fiyata seyahat etmesi amaçlanıyor.

Erken rezervasyon kampanyasıyla sunulan avantajlar:

*İşbirliği yapılan bankaların kredi kartlarıyla yapılacak tatil ödemelerini bir aydan üç aya kadar öteleme imkanı.

*THY ekonomi sınıfı fiyatlarında ve Anadolu Jet uçuşmadında 30 Haziran'a kadar uçmak kaydıyla yüzde 10, bussiness sınıf fiyatlarında ise yüzde 20 indirim.

*Kampanyadan faydalanacakların seyahatleri sigorta kapsamına alınıyor
.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, kampanya ile ilgili "Bakanlığımız iç turizmin turizm endüstrisi içerisindeki öneminin bilincinde. Ancak bugüne kadar, erken rezervasyon yaptırmanın uygun maliyetli seyanatlere imkan sağlaması konusunda kamuoyumuzda istenilen düzeyde bilinç maalesef yeterince oluşmamış. İç turizmin hak ettiği düzeye ulaşması için 4 Mayıs-8 Haziran 2009 tarihleri arasındak gerçekleştirilecek kampanya çerçevesinde vatandaşlarımızın yabancı ziyaretçilerle aynı hatta daha uygun şartlarda tatil imkanına sahip olması ve her vatandaşımızı tatil hakkını kullanmasını teşvik etmek amaçlanıyor" dedi.

HELGA İLE HANS'IN İMKANLARININ AYNISI OLMALI

Kampanya ile ilgili basın toplantısında konuşan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, ''Helga ile Hans'ın veya Ali ile Mehmet'in seyahat etmesinin aynı imkanlarda olabileceğini anlatmaya çalışıyoruz'' açıklamasını yaptı. Ulusoy, işverenler ve sendika yetkilileriyle bir araya gelerek tatil dönemleri konusunda da bir çalışma yapacaklarını ifade etti.

"TATİL İŞTAHINI KABARTACAĞIZ"

'Yerliye pahalı, yabancıya ucuz' ön yargısını kırmayı hedeflediklerini vurgulayan TUROFED Başkanı Ahmet Barut da "Türk halkı tatil yapma alışkanlıkları değiştirmeli. Daha ucuza tatil için planlarını erken yapmalı. Bu kampanya ile vatandaşların tatil iştahını kabartmayı hedefliyoruz" diye konuştu.