Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
5 Mayıs 2009, Salı
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Barışmak is-te-mi-yo-rum

Yasemin TAŞKIN
04.05.2009
Yaptığı "çapkınlıklar" yüzünden medya üzerinden özür dileyen Berlusconi, bu kez eşinden aynı şeyi istedi. Verdiği röportajda "Bu da yeter mi, bu kez kurtarmak istiyor muyum, bilmiyorum" dedi..
Belki de ilk kez bir başbakan ve eşinin ayrılık süreci medyaya bu kadar net yansıyor... İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, boşanma davası için avukatına işlemleri başlattıran eşiyle ilgili ilk kez konuştu. Dün Corriere della Sera ile La Stampa gazeteleri genel yayın müdürlerine konuşan Başbakan Berlusconi, "Veronica benden halkın önünde özür dilemeli. Ancak bu bile yeterli olur mu bilmiyorum" dedi ve ekledi: "Veronica tuzağa düştü. Çok dargınım. Ona bu tavsiyeyi kimin verdiğini biliyorum. Rahat olun, gerçek ortaya çıkacak. Üzgünüm. Çocuklarımızın sevgisi için ikimiz zorlu dönemlerin üstesinden geldik. Ancak bu kez bitti. Bu kez (evliliğimi) kurtarmak istiyor muyum bilmiyorum..."

"UTANMAZ PİSLİK"
İkilinin 19 yıllık evliliği, Başbakan Berlusconi'nin yakın çevresindeki güzel ve eksi TV yıldızlarını partisinin AP adayı yapacağı haberleri üzerine bu noktaya geldi. Sık sık çapkınlıkları haber olan, villasında TV yıldızı kadınlarla el ele görüntülenen Başbakan'a eşi, medya kurumlarına gönderdiği e-maille (elektronik posta) sert bir yanıt verdi. Geçen hafta patlak veren olay, sonun başlangıcı oldu. Eski oyuncu First Lady Veronica, AP adayı yapılacağı söylenen kadınların isimlerini anmadan "utanmaz pislik" ifadesini kullanmış ve eşini de sert eleştirmişti. Her ne kadar adı geçen 6 kadından şimdilik sadece birinin AP aday adaylığı söz konusu olsa da; olay ilişkiyi noktaladı.

'İYİ KIZLAR'
Başbakan Berlusconi, dünkü röportajında bu haberleri yapan medyayı suçladı. Söz konusu kadınlar için de "Hepsi olağanüstü eğitimli, nitelikli, iyi kızlar" dedi. Hepsinin üniversite mezunu olduğunu, yabancı dil bildiklerini belirterek "Güzellik bir kusur değil" dedi. 18 yaşındaki bir genç kızın yaş günü partisine katılıp ona elmas kolye hediye etmesine ateş püsküren eşine de "Babası, çok yakın bir arkadaşım. Onun ricası üzerine katıldım" diye mesaj yolladı. Eşinin "küçük kızlarla takıldığı" yolundaki suçlamalarının tahammül edilemez olduğunu söyledi. Röportajda eşini, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri öncesinde imajını zedelediğini söyledi. Kızları Barbara'nın 7 aylık hamile olduğunu hatırlatıp düşüncesiz davranmakla suçladı.