kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
1 Mayıs 2009, Cuma
Sabah
 
Haberler Spor Günaydın Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Günaydın Cuma Cumartesi Pazar Emlak Buzz
 
24 Saat
24 Saat
Bu yaz renkli ayakkabılar giyilecek.

Yazlık ayakkabılar renkli ve konforlu

16.04.2009
Her kadın gibi ayakkabılar benim de gardırobumda önemli yer tutuyor. Bu nedenle ayakkabı alışverişim hiç bitmiyor. Geçen hafta yazlık ayakkabılar için sokaklardaydım..
Elbette diğer aksesuarlara da çok düşkünüm ama özellikle yaz aylarında sandalet ve terliklere dayanamıyorum. Yeşil'in Kanyon'da açılan yeni mağazasını gördüğümde de burnum değişiklik ve yenilik kokularını hemen aldı...
Klasik çizgisiyle bildiğimiz Yeşil, artık modayla tamamen özdeşleşmiş bir marka haline gelmiş. Bunu vitrinlerinden de anlamak mümkün.
Hush Puppies, Cat, Merrel gibi yabancı markalarına kendi koleksiyonları da eklenmiş ki, şahsen çok beğendim. Bir kere sarı ve mor renkli topuklu ayakkabılar bir harika! Topuklarının biraz kalın olması hem İstanbul sokaklarına hem de modaya çok uygun. Platform topuk arayanlar, püsküllü modelleri görünce benim gibi çığlık atabilir! Platformu hasır kaplama sandaletlerin siyah, kahverengi ve beji var.
Fiyatları da hiç fena değil; 149 TL.

LOAFER'LARDAN KAÇIŞ YOK

Babetler bu sezonun da olmazsa olmazı. Zaten artık klasikleştiler. Küt burunlu modelleri de iş için çok uygun gibi geldi bana. Ama düz ayakkabılardan en çok kauçuk tabanlı süet loafer'ları sevdim. Bej, gri ve siyahı var. İsteyene derilerini de yapmışlar. Onlarda da kahverengi, beyaz ve yine bej çalışılmış. 69 TL'ye birkaç çift alınmalı; şehirde geçirilen yaz günlerinde ayaklar konfora kavuşmalı! Hush Puppies standında nar çiçeği ayakkabıyı tek geçerim.
Üçgen topuklu modellere de bakmadan geçmemeli.
Bilekten bağlı olan modeli çok rahat ve bir o kadar da şık görünüyor. Hush Puppies'in de loafer'ları güzel.
Bir de yılan derisi babet var ki, kelimelerle ifade etmek biraz zor! BOT

GİYMEYE DEVAM
Biliyorsunuz bu ilkbahar ve yaz aylarında bot giymeye devam edebileceğiz. Yani giyeni zaten giyiyordu da, artık kimse dönüp onlara gülmeyecek. Çünkü bot giymek çok moda. Bir de Minnetonka gibi kışın sıcak yazın serin tutan bir markayı tercih ederseniz elbiselerinizin altına, ayaklarınız da bayram eder. Açık bejlere yönelmekte fayda var. Kısa botlar 140, uzun çizmeler 250 TL.
Ve sıra geliyor ünlü Crocs'ların standına...
Renk çeşitleri çok artmış bu yıl. Geçen sezondan yadigâr Audrey modeline de yeni seçenekler gelmiş. Hani şu önü kurdeleli olan terlik modelinden bahsediyorum. Çok beğenildiği için yepyeni renklerle donatılmış Crocs standı. Çocuklar için de tabanı ve üstü farklı renkli terlikler geliyor, haberiniz olsun. Crocs alınca Jibbitz'leri pas geçmek olmuyor tabii.
Meraklısı, terlik başına yaklaşık üçdört tane Jibbitz alıyormuş.
Bu yaz, bu terlikleri ayağına geçirmeye tereddüt edenler de Crocs'lardan kaçamayacak! Blackberry ve iPhone için renk renk cep telefonu kapları yapmışlar. İster belinize ister boynunuza asıyorsunuz.