kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
1 Mayıs 2009, Cuma
Sabah
 
Haberler Spor Günaydın Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Günaydın Cuma Cumartesi Pazar Emlak Buzz
 
24 Saat
24 Saat
Gwyneth Paltrow'un kullandığı Bob modeli.

Bahar için saç modelleri

30.04.2009
Yeni sezonda daha doğal, daha az yapılı saçlar moda. Trendler, ayna karşısında saatler geçirmeden de hoş ve zarif görünmenizi sağlayacak modelleri gösteriyor..
Baharla beraber saçlarınıza da yeni şekiller vermenin vakti geldi. Eğer kıştan yıpranan saçlarınızı nasıl kestirmeniz veya ne gibi şekillere sokmanız gerektiğine karar veremiyorsanız, trendler işinize yarayabilir.

ÖRGÜ: Kuaföre gitmenize bile gerek kalmadan uygulayabileceğiniz bir model. Örgünün her türlüsü şu sıralar çok gözde. Jennifer Aniston'ın Oscar ödüllerinde yaptığı gibi önden bir tutamı yana doğru örerek doğal bir saç bandı edinebilirsiniz mesela. Sıkı örgüler şık ve hoş durur. Ama daha bohem ve biraz da seksi bir görünüm için örgünüzü bol tutabilirsiniz. Ortadan ayırdığınız saçlarınızın ön tutamlarını örerek arkada birleştirmek de ayrı bir seçenek. Jessica Alba gibi hem yandan balık sırtı örgü yapıp hem de topuzunuzu örgülerle donatabilirsiniz. Örgüye başlamadan önce saçlarınıza şekillendirici krem sürerek elektriklenmeyi önleyin.

AT KUYRUĞU: En zahmetsiz ama en şık modellerden biri olan at kuyruğunu ister yukarıdan ister tam arkadan isterseniz de düşük yapın. Derli toplu ve ışıltılı bir görünüm için saçlarınızı kuruttuktan sonra mutlaka parlaklık veren bir serum uygulayın. Saç lastiğinizin görünmemesi önemli. Bunun için at kuyruğunuzu yaptıktan sonra küçük bir tutam saçı, lastiğin çevresine dolamayı unutmayın.

BOB: Bob modeli saçların modası geçmiyor. Ama biraz farklılaşıyor. Bir kere boyları uzuyor, omuzlara yaklaşıyor. Gwyneth Paltrow'un yeni saç modeli, buna en iyi örnek. İster onun gibi düz, ister biraz dalgalı kullanabilirsiniz. Saçlarınızı kurutmadan önce uygulayacağınız hacim verici sprey ile doğal dalgalar yaratın.

DAĞINIK TOPUZ: Topuzunuzun durmasını istediğiniz yükseklikte bir at kuyruğu yaptıktan sonra, kalan saçları topuza dönüştürün. Sabitleme işini de tel tokalara bırakın. Daha kalıcı ve düzgün görünen topuzlar için, sabitleyici saç spreylerini de ihmal etmeyin.

SAÇ BANTLARI: Kim ne derse desin, saç bantlarının modası hiç geçmez. Bu yıl da hem taçlar hem de bantları kullanmaya devam ediyoruz. Ancak bu baharda bantlar biraz daha geride duruyor ve mümkünse dikkat çekici modeller tercih ediliyor.
Haberin fotoğrafları