kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
23 Nisan 2009, Perşembe
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Kabinede revizyon olacak mı?

AA
Giriş Saati : 23.04.2009 20:31
Yeni Haber
TBMM'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle verilen resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, ''Cumhurbaşkanımız yarın Bulgaristan'a gidecek. Orada Azerbaycan Cumhurbaşkanı da olacakmış. Sorunlara ilişkin bir görüşme olabilir mi?'' sorusunu yanıtlarken şunları söyledi:

''Türkiye ile Azerbaycan Cumhurbaşkanları bir araya gelir de orada sorunlar konuşulmaz mı? Tabii ki sorunlar konuşulacak. Zaten bu akşam da öğrendiğim kadarıyla bir telefon görüşmesi yapmışlar. Telefon görüşmesinin de iyi geçtiği bilgisi de arkadaşlardan geldi. Ama ne yazık ki biz içeride bu işin vaveylasını farklı koparıyoruz. Yani, Türkiye'de yaşayan benim vatandaşım, kendi Başbakanının yaptığı açıklamaya inanmıyor da eğer bir başka yerden yapılan açıklamaya inanıyorsa ben ne diyeyim? Çok açık net bazı şeyleri söylüyoruz. Her şey açık, net ortada. Ama bizim de uluslararası camiada yaptığımız bir uluslararası diplomasi var. Bu diplomasiyi de sürdürüyoruz. Bu diplomasiyi de sürdürürken kendi içimizde her şeyi kılı kırk yararak düşünüyor, inceliyoruz ve ona göre adımlarımızı atıyoruz. Kaç kez söylediğimiz şeyler var. Aldılar başka yerlere, farklı yerlere çektiler.

Bizler, bir defa hiçbir zaman kardeşlerimizi mağdur edecek, üzecek bir şeyin adımını atmayız diye defaatle söyledik. Ama buna rağmen bir bakıyorsun... Bugün hala Mecliste 23 Nisan gününde konuşulan şeyler ortada.''

Erdoğan, ''Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Ermenistan ile mutabık kalındığı vurgusu yapıldı. Sürecin İsviçre'nin arabuluculuğunda devam ettirildiği ve yol haritası belirlendiği ifade edildi. Bunlar içinde net ve muğlaklığı ortadan kaldıracak detay verebilir misiniz?'' sorusuna ise ''Arkadaşlar, zaten somutlaştığı zaman imzalar atılır, bu açıklanır. Demek ki böyle bir şey henüz daha somut hala gelmiş değil. Somutlaşırsa imzalar atılır. Şimdi imza atılmış böyle bir metin yok, paraf edilmiş metin var. Demek ki bu süreç... Takvim denilen konu bu...'' dedi.

Bir gazetecinin ''Azerbaycan'a bir ziyarette bulanacak mısınız?'' sorusuna ise Erdoğan, ''Düşünüyorum. Yarınki konuşmayı bekliyorum. Ondan sonra belirleyeceğim'' cevabını verdi.

KABİNE REVİZYONU

Erdoğan, resepsiyonda, gazetecilerin kabine revizyonuna ilişkin sorularını da yanıtladı. Erdoğan, ''Dün Ankara'da çok heyecanlı dakikalar yaşandı, bugün de o heyecan devam etti. Bugün, yarın bir revizyon olacak mı? sorusu üzerine, ''Arkadaşlar, revizyon olduğu anda açıklayacağız, sizler de duyacaksınız'' dedi.

Bir gazetecinin ''Bizler de her an tetikte bekliyoruz...'' sözleri üzerine Erdoğan, ''Niye böyle telaş ediyorsunuz? Zaten sitelere filan girmiş artık'' dedi. ''Tutuyor mu?'' sorusuna ise Erdoğan, ''Çok kabiliyetlisiniz'' karşılığını verdi.

Erdoğan, ''Takımda kaç oyunca değişikliği olacak?'' sorusuna, ''Arkadaşlar, biliyorsunuz bizim takım 25 1...'' cevabını verirken, sayının değişip değişmeyeceğine ilişkin sorulara ''Değişebilir'' yanıtını verdi. Erdoğan, ''Yedekte kaç kişi bekliyor?'' sorusunu ise ''Şu andaki grubun sayısını al önüne, ona göre bul'' diye cevapladı.