kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
11 Şubat 2009, Çarşamba
Sabah
 
Haberler Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Çizerler
Sabah Günaydın Cuma Cumartesi Pazar Buzz
 
24 Saat
24 Saat
HINCAL ULUÇ
Hıncal'ın Yeri

Aşk ve şiirin muhteşem buluşması..

YANİ bir şiir, hem de bin defa dinlediğim, daha da hem ezber bildiğim İspanyol Meyhanesi böyle mi okunur Tilbe.. Ya o ne mizansendir.. Tilbe Saran hem de nasıl coşmuş okurken, bizi de coştururken, İspanyol Meyhanesi'nde bir kadın arkada çığlık çığlığa şarkı söylüyor gerçekten.. İspanyol Meyhanesi'nde ne okunur?.. Dünyanın en güzel soprano aşk şarkılarından Carmen'in Habenerası.. Aylin Ateş'in muhteşem sesiyle Tilbe'nin şiiri öyle bir düet oluşturuyor ki, hayatım boyu unutamam..
Yani Nebil, ne yapıp edip, bu bölümün kaydını bulmalı, olmadı, "Olay"a harika piyanosuyla eşlik eden Serdar Yalçın'ı da bulup, sen çekmelisin, Yaşamdan Dakikalar seyircisi, şiir klibi diye bunu izlemeli..
..Ve İş Sanat, bu olağanüstü güzel, bu rüya kadar enfes, bu doyulmaz, bu masalsı Aşk Şiirleri gecesini mutlak tekrar etmeli..
Şiirin ve aşkın böylesi kucaklamasını mümkün olduğunca insan izlemeli.. Ya da.. Ya da.. Reyting kanallarını boş verin.. Ama mesela NTV, CNN Turk, Haber Turk bu geceyi baştan sona yayınlamalı.. Canlı.. İş Sanat'ta tekrar edilirken..
Türk insanının bu güzelliği yaşamaya hakkı var..
O geceyi yaşatan dekor içinde Metin Belgin, Hakan Gerçek de her zamanki gibi harikaydılar Tilbe gibi.. İlk defa dinlediğim Hümay Güldağ da nasıl yakıştı sahneye..
Ya Hüseyin Likos.. Aşk gecesi olur da dünyanın en güzel opera aşk şarkısı bence, E Lucevan la Stelle olmaz mı?.. Ve Likos o nasıl beni ağlatan okuyuştur?..
Bu geceleri bir şiir matinesi gibi değil, öyle seçip, öyle sıralayarak adeta bir müzikli tiyatro oyunu haline getiren ve sahneye koyan Birkiye Kardeşler'i (Atilla ve Mehmet) nasıl alkışlayacağımı bilemiyorum.
..Ve İş Sanat'a bir kez daha minnet, şükran ve teşekkür..
Şiiri ve aşkı artık unuttuğumu sanırken yeniden yaşattıkları için..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Ayrıntılar için lütfen tıklayın