kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 13 Haziran 2008, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

KEY ödeme süreci başlıyor

Yeni Haber
Konut Edindirme Yardımı (KEY) alacak hak sahiplerine ödeme sürecinin 21 Haziran 2008 tarihinden sonra başlatılacağı bildirildi.

Tasfiye Halindeki Emlak Bankasının Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, KEY hesaplarıyla ilgili olarak, hataların düzeltilerek daha fazla kişiye KEY ödemesi yapılabilmesi için, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek'in yetkisinde bulunan iki aylık süre uzatımı talebinin olumlu karşılandığını daha önceki duyurduklarını hatırlattı.

Sayın, bu çerçevede hatalı ve eksik evrakı bulunan kurumlarla temasa geçildiğini ve gerekli çalışmaların yapıldığını, yapılmaya da devam ettiğini vurguladı.

Ellerinde bulunan evrakı tam olanların listesinin, iki aylık ek sürenin sonunu beklemeden Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığına vereceklerini açıklayan Sayın, açıklamasına şöyle devam etti:

''Elimizdeki hazır olan listeyi 21 Haziran 2008 tarihine kadar Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığına vereceğimizi Bakanımız Mehmet Şimşek'e bildirdik, memnuniyetle karşıladı ve KEY sahibi vatandaşlarımıza bir an evvel ödeme yapılabilmesi için ne yapılması gerekiyorsa yapılmasını istedi. Biz listeyi 21 Haziran 2008 tarihine kadar Emlak Gayrimenkul'e vereceğiz. Bu tarihten sonra Emlak Gayrimenkul kendisine düşen işlemi kanunun emrettiği şekilde tamamlamaya çalışacak ve ödeme tarihini belirleyecek. Biz de hataları düzeltilip gelen evrakları hesap ederek peyder pey listeleri Emlak Gayrimenkul'e vereceğiz.''

Sayın, ödeme günü, isim listelerinin ilanı gibi işlemlerin Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından belirleneceğini ve ödemelerin de Ziraat Bankası aracılığıyla yapılacağını bildirdi.

8,3 MİLYON KİŞİNİN EVRAKLARI TAMAM

Sayın'ın verdiği bilgiye göre şu an itibariyle 8 milyon 384 bin 586 hak sahibine KEY ödenebilecek durumda bulunuyor.Bu çerçevede 21 Haziran 2008 tarihinden sonra hak sahiplerine 1 YTL ile bin 391 YTL arasında ödeme yapılacak.

AA