kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 26 Nisan 2008, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Nahit Kiler

Kiler, 2'nci kuleyi Mecidiyeköy'e dikecek

Mecidiyeköy'deki likör fabrikasının ihalesini 295 milyon YTL ile tek talip olan Kiler Grubu kazandı. Kiler Holding Başkanı Nahit Kiler, "350 milyon dolar yatırımla rezidans ve alışveriş merkezi yapıp çıkabildiğimiz kadar yükseğe çıkacağız" dedi..
Büyük Mükellefler Vergi Dairesi olarak kullanılan İstanbul Mecidiyeköy'deki eski likör fabrikasının Emlak Konut tarafından dün gerçekleştirilen ihalesini Kiler GYO aldı. Şirket, açık artırmaya katılan tek firma oldu ve KDV hariç vadeli fiyat olarak belirlenen 295 milyon 700 bin YTL'lik muhammen bedel üzerinden ihaleyi kazandı. İhale komisyonu, tek katılımcı olduğundan açık artırmaya devam etme imkânı olmadığını belirterek, yönetim kurulunun onayının ardından satış işleminin gerçekleşeceğini kaydetti. İhale sonrası soruları yanıtlayan Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, tek katılımcı olmalarına şaşırdığını ve ederinin üzerinde bedel ödediklerini söyledi.

'SANIYORUM Kİ KORKTULAR'
Emlak Konut'un Ataşehir'deki binasına giderken en az 10 katılımcı beklediğini belirten Kiler, "Ekonomik koşullar nedeniyle firmalar katılmama kararı almış olabilir. Bu bir ihtimal. Sanıyorum ki, gelmediklerine göre korktular ama biz korkmadık" dedi. Kiler, Mecidiyeköy'deki 23 bin 711 metrekarelik arsanın çok iyi bir yer olduğunu belirterek, bu ihalede mutlaka olmaları gerektiğini ve maliyet ile satış rakamına göre hesap yapınca girme kararı aldıklarını söyledi. Satışın onaylanması durumunda 350 milyon dolar yatırım yapacaklarını ifade eden Kiler, bölgede yüksekliğin serbest olduğunu hatırlattı. Kiler, "Levent'te inşa ettiğiniz Sapphire, Türkiye'nin en yüksek binası olacak. Burada da öyle bir iddianız var mı" sorusuna, "Sapphire'e yakın yükseklikte, aynı kalitede bir proje olur. Çıkabildiğimiz kadar yükseğe çıkarız" yanıtını verdi. Kiler, şartnameye göre ödeme peşin olursa yüzde 7 indirim hakları olduğunu belirterek "Onaylanırsa büyük ihtimal peşin öderiz" dedi.