kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 26 Nisan 2008, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Telekom evde alo rekabetine 'tüm gün konuş'la katılacak

Olcay AYDİLEK ANKARA
Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone'un ev telefonlarına yönelik tarifelerine yanıt vermekte gecikmedi. Şirket, saatlerce 'ücretsiz' konuşma olanağı sağlayan iki tarife paketi hazırladı..
Türk Telekom ile GSM operatörlerinin ev telefonunda 'alo' kapışması tırmanıyor. Türk Telekom, Turkcell'in ev telefonlarına yönelik tarifelerine misilleme olarak yeni bir paket geliştirdi. Telekom'un, ev telefonlarında saatlerce 'ücretsiz' konuşma olanağı sağlayan yeni paketi, onay için Telekomünikasyon Kurumu'na sunuldu. Türk Telekom'un yaklaşık 19 milyon sabit telefon abonesi bulunuyor. Turkcell, Vodafone ve Avea, ev ve işyerlerinde kullanılan sabit telefon trafiğinden daha fazla pay kapmak için ardı ardına kampanya açıklıyor. Turkcell, EvTurkcell tarifesiyle cepten sabit hat aramalarının dakikasını 5 Yeni Kuruş (YKr) olarak belirledi. Avea, yalnızca faturalı abonelerine, sabit numaraları 30 dakika sınırsız arama hakkı tanıdı. Vodafone da bazı koşullarla hazırladığı paket kapsamında abonelerine, dakikası 6 YKr'ye sabit hatlarla görüşme olanağı sundu. Telekom da bu gelişmeler üzerine yeni bir tarife paketi geliştirdi. Ev telefonlarından saatlerce 'ücretsiz' konuşma olanağı sağlayan yeni paket, onay için Telekomünikasyon Kurumu'na (TK) sunuldu. Yeni tarifeler, Telekom'un tüm abone grupları için tarife ve kontör bedeli farklılaştırılarak uygulanacak.

YENİ SÜRPRİZLER GELEBİLİR
TK yetkilileri, Telekom'un yeni tarifelerinin çarşamba günü ellerine ulaştığını belirterek, "İnceleme sürüyor. İnceleme bitince Telekom'a gerekli bildirimde bulunulacak" dedi. Telekom yetkilileri de Cem Yılmaz'la "evde ev, işte iş telefonu kullanılır" kampanyası yürüttüklerini anımsatarak, yeni tarifenin bu kampanya kapsamında değerlendirilebileceğini söyledi. Yetkililer, hem sabit hem de hızlı internette (ADSL) sürprizler olabileceği mesajını verdi.