kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 26 Nisan 2008, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Bikini estetiği Mayıs ayında başlıyoooor!

Güzelleşmek ve gençleşmek isteyen kadınlar, bu hayallerine artık sessizce ulaşabiliyor. Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Tuğrul Turan lokal anestezi altında gerçekleştirilen bikini estetiğini anlattı: Uygulama 45 dakika sürüyor, ameliyat izi kalmıyor, bir haftada forma ulaşılıyor..
Yaz yaklaşırken kışın aldığınız kilolardan kurtulmak istiyorsanız bikini estetiğiyle hayalinizdeki ölçülere hemen kavuşabilirsiniz. Hele plajda güneşlenirken ya da denizin içinde güzel görünmek isteyen kadınlardansanız, bikini estetiğiyle sadece bir haftada istediğiniz forma sahip olabilirsiniz. Konuya ilişkin olarak Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Tuğrul Turan şöyle diyor: "Kışın daha çok vücudun el, yüz, burun gibi görünen bölgeleriyle ilgili işlem isteniyor. Yaz yaklaşırken ise bizim bikini estetiği diye tanımladığımız basen, karın ve göğüsleri içeren ameliyatlara ilgi daha çok oluyor."

* Deniz sezonuna sayılı günler kala bikini estetiğiyle kaç kilo verilebilir?
Bölgesel zayıflamada liposuction tek gerçek ve kalıcı yoldur. Mikrokanüler liposuction ile bikinilerden taşacak kısımlar lokal anestezi altında kolaylıkla düzeltilebildiğinden kilo kaybının yanı sıra aynı işlemde vücut şekli ve oranları ön planda yer alır. En az üç-beş kilo verilirken aynı zamanda kadınlar istedikleri belkalça ve bacak çizgisine ulaşır.

SADECE 40-45 DAKİKA SÜRÜYOR
* Bikini estetiğinde önemli noktalar neler?
Bikiniler vücut güzelliğini ön plana çıkaran tasarımlardır. Burada ilk akla gelen göğüs güzelliğidir. Bikinileri dolduramayan küçük göğüslerin büyütülmesi yaklaşık 40-50 dakika süren ve aynı gün eve gidilebilen hızlı ve daima iyi sonuç alınan bir işlemdir. Amaç, doğal bir göğüs dolgunluğu elde etmektir. Sarkık göğüsler, meme askılama ile forma kavuşturabilir. Geriye bikinilerden taşan bölgesel yağ birikmeleri kalır. Bunun için de kısa sürede en etkili sonuç, liposuction ile alınır.

* Bu yöntem hangi bölgeye nasıl uygulanır?
Liposuction özellikle basen-bel ve kalça bölgelerinde iyi sonuçlar verir. Karın bölgesindeki deri kalitesi iyiyse yine başarılı sonuçlar elde edilebilir. Lokal anestezi-sedasyon altında bütün bu alanlar aynı anda düzeltilebilir.

* İşlemlerin etkinliği ne zaman görülmeye başlanır?
Göğüs büyültme ameliyatlarının etkisi, yapıldığı anda ortaya çıkar ve kişi 12-15 günde bikini giyebilir. Göğüs askılama ve dikleştirmelerde ise ilk anda çok büyük görünen göğüslerin doğal formunu alması 2-6 ayı bulur. Liposuction sonuçları ise korseli bir dönemin ardından 20-25 günde ortaya çıkar. Karın bölgesinde liposuction uygulanmasının fayda getirmeyeceği kişilerde ise bu bölgedeki deri ve yağ katlarına bir karın germe işlemi uygulandığında değişim hemen fark edilir ancak tam forma ulaşmak bir ay kadar sürebilir.
Haberin fotoğrafları