kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 6 Ağustos 2007, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

THY'de grev oylaması başladı

Yeni Haber
Türkiye Sivil Havacılık Sendikası'nın (Hava-İş) toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı aldığı Türk Hava Yolları (THY) A.O. ve THY Teknik A.Ş.'de grev oylaması başladı.

Grev oylaması nedeniyle THY ve THY Teknik A.Ş.'de çalışan yaklaşık 12 bin 500 kişi, Türkiye genelinde toplam 42 sandıkta oy kullanacak.

Çalışanlar, İstanbul'da grev oylaması için THY Genel Müdürlüğü, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali ve THY Teknik Teknik A.Ş.'de kurulan sandıklarda saat 12.00'den itibaren oylarını vermeye başladı. Oy verme işlemi, 9 Ağustos Perşembe günü saat 17.00'de sona erecek.

Bu arada, THY Genel Müdürlüğü'nde oy verme işleminin başlaması üzerine burada bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Başmüfettişi Ahmet
Yıldırım, THY ve THY Teknik A.Ş.'de çalışanların yüzde 25'inden fazlasının Bakanlığa başvurarak grev oylaması istediklerini ifade etti.

Yıldırım, oylama sonunda çalışan sayısının yüzde 50 artı 1'in üzerinde çıkan oyun greve ''evet'' ya da ''hayır''ı belirleyeceğini kaydederek, çalışanların sandıkta ''evet'' anlamında mavi, ''hayır'' anlamına da beyaz pusulaya mühürlerini basacaklarını bildirdi.

AA