kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 13 Mayıs 2007, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
atv
Kanal 1
ABC

Lüks gemide rezidans keyfi

Rezidansta yaşam tarzıyla tatil keyfini birleştirmek isteyen zenginlerin yeni tercihi, süper lüks gemilerde "daire satın almak." 2010'da demir alacak gemideki daire fiyatı 40 milyon dolara kadar çıkıyor..
İLİŞKİLİ HABERLER
Lüks gemide rezidans keyfi
Dünya sosyetesinde son moda, dünyayı gezen dev gemilerde süper lüks daire sahibi olmak. Okyanusta yol alarak dünyayı bir uçtan bir uca gezen gemi yılda 250 gün boyunca farklı kıyılarda demirleyecek. Four Seasons oteller zinciriyle ortak yürütülen "Four Seasons Ocean Residences" gemisi projesinin 2010'da tamamlanması bekleniyor. Dev gemide bir oda bir salondan tripleks dairelere kadar değişen 112 farklı daire tipi bulunuyor. Son teknolojiyle donatılan daireler, ev sahiplerine işlerini uzaktan yönetme imkanı sunuyor. Özel sekreter hizmeti de sunulacak olan ofislerde video konferanslar ile dünyanın herhangi bir yerinde toplantıya katılmak da mümkün olacak. Dairelerin fiyatları da genişliklerine ve konforlarına göre değişiyor. Tek yatak odalı en küçük daireler 3 milyon dolardan başlıyor, tripleksler ise ortalama 40 milyon dolar.

220 KİŞİLİK GÜVENLİK EKİBİ

Dairelerin satışıyla ilgili olarak yetkililer, "Burası satın alanların 3'üncü ya da 4'üncü evi olacak. Londra'dan ya da Bahamalar'dan daire almak yerine bunların hepsini birden dolaşabileceğiniz bir yerden ev satın almış olacaksınız" diyor. Bunun yatırımdan çok bir hayat tarzı olarak düşünülmesi gerektiğini belirten yetkililer daire sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için lokantalar, barlar ve bir de kumarhane inşa edileceğini belirtti. Gündelik ihtiyaçlar için de alışveriş merkezleri, giyim mağazaları, sinema ve spor merkezleri de sunulan hizmetler arasında. Daire sahiplerinin güvenliği için gemide 220 kişilik bir ekibin görev yapacağı belirtildi.
Haberin fotoğrafları