Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
6 Mayıs 2009, Çarşamba
Sabah
 
Haberler Spor Günaydın Ekler Dosyalar Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Kırmızı Alarm RSS Podcast Uçak Seferleri Mobil Sesli Haber Gazeteler
 
24 Saat
24 Saat
 

SIKÇA SORULAN SORULAR

GENEL

Program güncellemesi nasıl yapılacak?

Ayarlar bölümünde "Program güncellemelerini otomatik olarak kontrol et" seçeneğinin işaretli olması, programın yeni bir sürümü çıktığında sistemin size bir pencere ile uyarı göndermesini sağlar. Bu uyarıdaki linke tıkladığınızda yeni sürüm için farklı bir sayfaya yönlendirilirsiniz ve programı bu sayfada güncelleyebilirsiniz.

Kırmızı Alarm’ı geçici bir süre için nasıl kapatabilirim?

Bilgisayarınızı her açtığınızda SABAH Kırmızı Alarm da otomatik olarak devreye girer. SABAH Kırmızı Alarmı geçici bir süre kapatmak için simgenin üzerine sağ tuşla tıklayarak ulaşacağınız menüden kapat demelisiniz. Tekrar açmak içinse Windows Başlat (Start) menüsünden programlara (Programs), sonra da SABAH'a gelerek SABAH Kırmızı Alarm'a tıklayın. Haber penceresi çalışacak ve simge geri gelecektir.

Programı bilgisayarımdan silmek için ne yapmalıyım?

Eğer SABAH Kırmızı Alarmı bilgisayarınızdan tamamen silmek istiyorsanız, simgenin üzerine sağ tuşla tıklayarak kapat dedikten sonra başlat (Start) menüsünden programlara (Programs), sonra da SABAH'a gelerek "SABAH Kırmızı Alarmı kaldır" sekmesini kullanabilirsiniz.

HABER

Haberlerin hepsini nasıl görebilirim?

Haberlerin tümünü görebilmek için ya simge olarak gözüken Kırmızı Alarm'a sağ tıklayarak göster seçeneğine basın, ya da simgeye çift tıklayarak haber penceresini açın. Haber penceresi açıldığında tüm gelişmeleri saat saat takip edebilirsiniz. İlgilendiğiniz haberin üzerine tıkladığınızda pencerenin alt kısmında haberden küçük bir bölüm okuyabilirsiniz. Haberi daha ayrıntılı okumak için ya haberin başlığına ya da devamı linkine tıklayarak Sabah.com.tr'de yayınlanmış habere ulaşırsınız. Pencereyi tekrar simge haline getirmek için "gizle" butonuna tıklayın.

Haberlerin başındaki ikonlar neyi temsil ediyor?

Haber penceresinde haber başlıklarının başında bulunan ikonlar haberin hangi konuda olduğunu temsil eder.

Siyaset gelişmeleri ile ilgili haber almamak için ne yapmalıyım?

Ayarlar bölümündeki listeyi kontrol ederek haber almak istemediğiniz konuların kutusundaki işareti kaldırın. Böylece ilgilenmediğiniz konularda bilgisayarınıza haber gelmemesini sağlarsınız. 

Küçük pencerede görünen haberlerin detayını görmek için ne yapmalıyım?

Haberin başlığına tıklarsanız haberin ayrıntılı sayfasını Sabah.com.tr'de yayınlanan şekliyle görebilirsiniz.  

Uyarının sesli gelmemesi için ne yapabilirim?

Ayarlar bölümünde "Haber geldiğinde ses ile uyar" seçeneğinin kutusundaki işareti kaldırırsanız, haber geldiğinde program sizi sesle uyarmaz.

Programı yükledim ama hala haber alamıyorum. Ne yapmalıyım?

SABAH Kırmızı Alarm'dan haber almak için internete bağlı olmanız şarttır. İnternet bağlantınız olduğu sürece servis Sabah.com.tr'de yeni haber olup olmadığını denetler. Yeni haber yayınlandığında ekranın sağ altındaki simge yanarak döner.

FİNANS

Piyasa verilerini nasıl görebilirim?

Piyasa verilerini görebilmek için ya simge olarak gözüken Kırmızı Alarm'a tıklayarak göster seçeneğine basın, ya da simgeye çift tıklayarak SABAH Kırmızı Alarm penceresini açın. Pencere açıldığında sol üstteki FİNANS sekmesine tıkladığınızda piyasa verilerine ulaşabilirsiniz.

"Hisselerim" bölümüne nasıl hisse eklerim?

EKLE / ÇIKART bölümü sayesinde hisse arama yapabilirsiniz. Dilerseniz aradığınız hisseyi HİSSELERİM bölümüne ekleyebilirsiniz. Ayrıca Hisseleri harflere göre arama yapma olanağınız da bulunuyor.
Hisse detaylarını görmek için HİSSELERİM bölümünde bilgisine ulaşmak istediğiniz hisseye tıkladığınızda hisseyle ilgili mali tablolara, grafik, sermaye temettü ve şirket haberlerine ulaşabilirsiniz. Hisse detay sayfasında sağ altta yer alan "Hisselerimden Çıkart" yazısını tıkladığınızda bu hisseyi hisselerim bölümünden çıkartabilirsiniz.

Programı yükledim ama hala finans verilerini göremiyorum. Ne yapmalıyım?

SABAH Kırmızı Alarm'dan finans verilerini almak için internete bağlı olmanız şarttır. İnternet bağlantınız olduğu sürece bu servisten yararlanabilirsiniz. İnternet bağlantınız olup olmadığını kontrol edin.