kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
1 Mayıs 2009, Cuma
Sabah
 
Haberler Spor Günaydın Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Günaydın Cuma Cumartesi Pazar Emlak Buzz
 
24 Saat
24 Saat

Radyo programlarının Kare As'ı

23.04.2009
Eski 'radyo günleri' nostaljik birer anı oldu. Bugünün radyo programları ise sevdiği müzik tarzına göre şarkı dinlemek isteyenlerin ve özellikle trafikte saatlerini geçirenlerin en büyük eğlencesi. Bu hafta radyodan vazgeçmeyen isimlere, en sevdikleri programları sorduk..
Ayça Şen Başkan Pusu
99.4 frekansından yayın yapan Radyo Virgin'de hafta içi her sabah 07.00-10.00 saatleri arasında yayınlanan program, adeta çılgın bir şov. Program, adını Ayça Şen'den alsa da ekipte önemli katkıları olan üç kişi daha var: Sebastian Carlos, Serkan Hökenek ve Şehnaz Aygül. Bu ekip kendilerini "Ne zaman olacağı belli olmayan, kendilerinin de bilmediği, dilinin kemiği olmayan, sürekli risk altında ve büyük ihtimalle polis takibinde bir program," olarak tarif ediyorlar. Şakalar, günlük haberler, telefon bağlantıları ve sürpriz konular programı şenlendiriyor. Melis Danişmend, Asım Ekren, Aylin Kement, Tuna Kiremitçi ve Yekta Kopan'ın önerdiği programın cıngılları da çok ünlü. (Aldığı oy: 5)

Açık Gazete
94.9'dan yayın yapan Açık Radyo'nun 1995'te başlayan özgür yayıncılık serüveninin başından beri var olan Açık Gazete, hafta içi her sabah 08.00-10.00 saatleri arasında yayınlanıyor. Avi Haligua ve Ömer Madra'nın hazırlayıp sunduğu programda, ekonomi-politik, iklim değişikliği ve meteoroloji, siyaset, siyasi tarih, medya, uluslararası ilişkiler ve Avrupa, sosyal politika, ekonomi ve spor üzerine, süreleri 15 dakika ile yarım saat arasında değişen düzenli 'köşe'ler var. Haftada ortalama iki konuğu olan program, kimi zaman da güncel olaylara yaslanan popüler klasikler, folk, rock, blues ve caz ağırlıklı müzik 'yatağı'na sahip. Açık Gazete'yi Bülent Denli, Asım Ekren, Aylin Kement ve Yekta Kopan öneriyor. (Aldığı oy: 4)

Bay J
İspanyol bir anne ve Türk bir babanın oğlu olan Bay J'nin gerçek adı Jerfi Benveniste. İtalyanca ve İsyanyolcanın yanı sıra, birçok Türk kökenli DJ'den daha iyi konuştuğu Türkçesiyle beğenilen programcılardan. Hafta içi her gün 100.0'dan yayın yapan Power FM'de 18.00-20.00 saatleri arasında yayınlanan programında, usta işi esprilerle dinleyicilerini gülmekten kırıp geçiriyor. Bay J'yi jüri üyelerimizden Ayşe Özyılmazel, Kadir Çöpdemir ve Asım Ekren severek dinlediklerini belirtiyor. (Aldığı oy: 3)

Geveze In The Morning
Hafta içi her gün 06.30-10.00 saatleri arasında yayın yapan Geveze in the Morning, özellikle sabah trafiğinde işine ulaşmaya çalışanlar için tam bir eğlence şöleni. Sekiz yıldır 100.0 frekansından yayın yapan Power FM'in programcısı Geveze (gizemli olmak için ismini açıklamak istemiyor), kadınlarla ilişkilerini anlattığı hikâyelerle güldürürken, "Dünyanın en şanslı insanlardan biriyim. Patron her gün eğlenmemiz için para ödüyor!" diyor. Programının sonunda okuduğu hikâyeleriyle ise düşündürüyor. Geveze'yi Ayşe Özyılmazel, Kadir Çöpdemir ve Aylin Kement öneriyor. (Aldığı oy: 3)

Akustik
Her pazar 11.00-15.00 saatleri arasında 96.2 frekansından yayın yapan Radyo Eksen'de yayınlanan program, jüri üyelerimizden Mehmet Tez ve Melis Danişmend'in tercihi. İpek Arıbaş'ın sunduğu programda, sevilen birçok parçanın akustik versiyonları çalınıyor. Pazar sabahlarına neşe ve dinginlik katan program, meraklıları tarafından yıllardır takip ediliyor. (Aldığı oy: 2)

Halkın Sesi
NTV Radyo'da canlı yayınlanan program, halkın sesini şehir meydanlarından tüm ülkeye ulaştırmayı hedefliyor. 102.8 frekansında hafta içi her gün 16.00-18.00 saatleri arasında programda, canlı yayın bağlantıları da kuruluyor. Uzmanların halkla buluştuğu, sorunlara çözümlerin üretildiği Halkın Sesi'ni Prof. Dr. Sedat Küçükay sunuyor. Programı öneren jürilerimiz ise Asım Ekren ve Yekta Kopan. (Aldığı oy: 2)

Morning Joy
100.6 Joy FM'de "İyi müzik ve duymak istediğiniz her şey için!" sloganıyla hafta içi 06.00-10.00 saatleri arasında yayınlanan programı Ekim Baykara sunuyor. Gazetelerin birinci sayfalarını, ekonomi haberlerini, Prof. Dr. Kerem Doksat'ın katkısıyla yaşam notlarını, hava ve trafik raporlarını, para piyasalarındaki gelişmeleri öğrenebileceğiniz programı, Bülent Denli ve Aylin Kement tavsiye ediyor. (Aldığı oy: 2)

Sevginin Gücü
Kaan Sezgin'in cumartesi günleri 12.00-13.00 saatleri arasında sunduğu program, Dinamo 103.8'de yayınlanıyor. Sevginin Gücü'nü külahtan düşen dondurmanın yerine yenisinin çıkmasına benzeten Sezgin, programında her şeyi yapıyor: Canlı yayında kazı-kazan oynayıp kazanmak, gazete haberlerine enteresan yorumlar yapmak gibi... Sevginin Gücü'nü jüri üyelerimizden Mehmet Tez öneriyor. (Aldığı oy: 1)

Ceyhun Yılmaz Show
98.4 frekansından yayın yapan Best FM'de hafta içi 12.00- 14.00 saatleri arasında yayınlanan Ceyhun Yılmaz Show, 10 yıldır yayında ve artık müptela bir dinleyici kitlesi var. Jüri üyelerimizden Kadir Çöpdemir'in önerileri arasında yer alan programda, Yılmaz'ın asistanları da zaman zaman yayına katılıyor. Dinleyicilerle birlikte gazetelerdeki komik haberleri canlandıran Yılmaz, programın akışını bile dinleyicilere bırakıyor. (Aldığı oy: 1)

Yavuz'un Süper Minibüsü

91.8 frekansından yayın yapan Süper FM'de hafta içi her gün 18.00-20.00 saatleri arasında yayınlanan programı Yavuz Seçkin sunuyor. Yıllardır devam eden Yavuz'un Süper Minibüsü'nün en belirgin yönü, Seçkin'in birbirinden eğlenceli taklitlerini barındırması. Aziz Yıldırım, Zekeriya Beyaz, Gökhan Özen ve Çelik tiplemeleriyle iz bırakan program, Seçkin'in kıvrak zekâsı ve zengin tipleme kadrosuyla tam bir kahkaha tufanı. Program, Kadir Çöpdemir'in önerileri arasında. (Aldığı oy: 1)

Mehmet Tez (Gazeteci, müzik eleştirmeni)
* Akustik(Radyo Eksen)
* Overdose(Dinamo 103.8)
* Jazzgate(Radio Oxigen)
* Sevginin Gücü (Dinamo 103.8)

Asım Ekren (Müzisyen)
* Bay J(Power FM)
* Açık Gazete(Açık Radyo)
* Halkın Sesi(NTV Radyo)
* Ayça Şen Başkan Pusu(Radyo Virgin)

Bülent Denli (Gazeteci)
* Evde Çalamadıklarım (Açık Radyo)
* Müziğin Klasikleri (NTV Radyo)
* Açık Gazete(Açık Radyo)
* Morning Joy(Joy FM)

Melis Danişmend (Gazeteci ve müzisyen)
* Akustik(Radyo Eksen)
* Laneth(Radyo Eksen)
* Ayça Şen Başkan Pusu (Radyo Virgin)
* Gözel Radyo(Radyo Eksen)

Tuna Kiremitçi (Yazar)
* Tuna'nın Beri Yanı (Açık Radyo)
* Ayça Şen Başkan Pusu (Radyo Virgin)
* Cazın Yolculuğu(TRT FM)
* Güzel Şeyler(TRT FM)

Yekta Kopan (Tiyatrocu, sunucu)
* Açık Gazete(Açık Radyo)
* Halkın Sesi(NTV Radyo)
* Ayça Şen Başkan Pusu (Virgin Radyo)
* Beton(Radyo Eksen)

Ayşe Özyılmazel (Gazeteci)
* Geveze(Power FM)
* Bay J(Power FM)
* Arzu'nun İnleyen Nağmeleri(Best FM)
* Hop Dedik Ayhan (Radyo Klas)

Kadir Çöpdemir (Radyocu, oyuncu)
* Bay J(Power FM)
* Geveze(Power FM)
* Ceyhun Yılmaz Show (Best FM)
* Yavuz'un Süper Minibüsü(Süper FM)

Aylin Kement (Halkla ilişkiler müdürü)
* Açık Gazete(Açık Radyo)
* Geveze(Power FM)
* Ayça Şen Başkan Pusu(Radyo Virgin)
* Morning Joy(Joy FM)
Haberin fotoğrafları