Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
6 Mayıs 2009, Çarşamba
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

EÜAŞ Genel Müdürü Bütün görevden alındı

05.05.2009
EÜAŞ Genel Müdürü Bütün, POAŞ'ın ceza almasına yol açan fuel-oil alım ihalesi kapsamındaki soruşturmada görevinden alındı..
Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkani Sefer Bütün, Petrol Ofisi AŞ'nin (POAŞ) kamu ihalelerinden 1 yil süreyle yasaklanmasina yol açan fuel- oil alim ihalesi kapsaminda yürütülen soruşturma uyarinca görevden alindi. Bütün, EÜAŞ'ta başlatilan soruşturmada 'açiga' alinmişti.
Enerji Bakanligi Teftiş Kurulu, EÜAŞ'in Ambarli Santrali'nde kullanilmak üzere gerçekleştirilen fuel-oil alimiyla ilgili soruşturmayi tüm hiziyla sürdürüyor. Müfettişler, soruşturma kapsaminda POAŞ'tan alimi gerçekleştirilen ikinci parti 500 bin tonluk fuel-oil ile ilgili de çarpici bazi bulgulara ulaşti. Müfettişler, POAŞ'in, ilk parti alimda oldugu gibi ikinci parti alimda da şartnamede öngörülen çevreye daha duyarli fuel-oil 5 yerine kükürt orani yüksek fuel-oil 6 verdigini belirledi.
SABAH'in güvenilir kaynaklardan edindigi bilgiye göre POAŞ, bu partide de teslimatin yüzde 80'ini fuel-oil 6 olarak yapti. Müfettişlerin, soruşturmayi 15 güne kadar tamamlayarak, raporlarini yazmasi bekleniyor.

Bütün'ün Passat otomobil sevdası
MÜFETTİŞLER, EÜAŞ Genel Müdürü Sefer Bütün'ün, görev yaptigi dönemde makam araci olarak 2 adet Volkswagen Passat marka araç kiraladigini belirledi. Araçlarin, her birinin yillik maliyetinin 25 bin TL düzeyinde oldugu hesaplaniyor. Müfettişler, Bütün'ün bir yerine neden iki araç kiraladigini ve araçlardan birini kimin kullandigini araştiriyor.