kapat
Anasayfa
|
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
21 Mart 2009, Cumartesi
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Emlak Çocuk Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat
Taşkıngül, Taşpınar'ı vurduktan sonra silahını kafasına dayayarak intihar etti.

Hazine'de aşk cinneti

Hazal ATEŞ - Kadir ERCAN / ANKARA
21.03.2009
Hazine Müsteşarlığı aşk cinneti ile sarsıldı. Makam şoförü Yusuf Taşkıngül, iş takibi yapan Şerife Havva Taşpınar'ı vurduktan sonra intihar etti..
Hazine Müsteşarlığı dün aşk cinneti ile sarsıldı. Hazine Müsteşarlığı'nda şoför olan Yusuf Taşkıngül, kuruma iş takibi için gelip gittiği iddia edilen Şerife Havva Taşpınar'ı silahla başından ve karnından vurdu. Daha sonra silahı kafasına dayayarak ateş eden Taşkıngül, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Hacettepe Hastanesi'nde hayatını kaybederken, Taşpınar ise ameliyata alındı. Hazine Müsteşarlığı çalışanlarında şok etkisi yaratan olay dün saat 16.20 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, Müsteşarlıka şoför olarak çalışan Yusuf Taşkıngül (49), iş takipçiliği yapmak için kuruma gelip giden Şerife Havva Taşpınar'la (35) tanıştı. Bir süre sonra bu arkadaşlık aşka dönüştü. Ancak ikisi de evliydi. İlişkileri bir süre devam etti. Taşpınar, iki çocuk babası Taşkıngül'den ayrılarak kocasına dönmek istedi. Taşkıngül ise genç kadının ayrılık isteğini kabul etmedi. Yaşanan gerilimin ardından Taşkıngül pazar günü izne ayrıldı ancak sabah saatlerinde kurumda çalışan arkadaşlarını ziyarete geldi.

KAVGA ETTİLER
Saat 16.20 sıralarında kuruma Şerife Havva Taşpınar'ın geldiğini haber alan Yusuf Taşkıngül harekete geçti. Hazine'nin sağlık birimi önünde başlayan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Taşkıngül, belinden çıkardığı 9 mm. çapındaki 14'lük Browning tabancasını kadının kafasına dayayıp bir el ateş etti. Genç kadın kanlar içinde yere yığılırken, Taşkıngül bu kez namluyu kendi kafasına dayayıp tetiği çekti. Nefes aldığı ve nabzının attığı tespit edilen Taşkıngül, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Hazine Müsteşarlığı'nda çalışan bir memur, "Şerife Havva, Ankara'da özel bir şirkette iş takipçisi olarak çalışıyordu. Kendisi Ankara dışındaki şirketlerin Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlıkları ile ilgili evraklarını takip ederdi. Yusuf Taşkıngül'le bir süredir tanışıyorlardı. Yusuf'un, Şerife'ye âşık olduğunu sanıyorduk. Cinnet olayının aşk meselesinden çıkmış olabilir" diyerek aşk cinneti iddiasını ortaya attı.

TABANCA RUHSATSIZ
Olaya Cumhuriyet Savcısı el koydu. Olayda kullanılan 9 mm çapındaki 14'lü Browning tabanca ve boş kovanlar incelenmek üzere Kriminal Polis Laboratuvarı'na gönderildi. Yapılan araştırmada olayda kullanılan tabancanın ruhsatsız olduğu öğrenildi.