kapat
E-gazete
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
|
Okur Temsilcisi
|
English
|
Kırmızı Alarm
  
7 Kasım 2008, Cuma
Sabah
 
Haberler Spor Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Çocuk Kulübü Yazarlar Çizerler
Magazin Sağlık Televizyon Yazarlar Kültür Sanat
 
24 Saat
24 Saat

Kış sorunlarına basit çözümler!

04.11.2008
Kış ayları tüm cildimiz açısından çok zararlıdır. Ancak, gözlere soğuk çay poşeti koymak, meyveli dudak kremi kullanmak gibi basit çözümlerle cilt korunabilir..
Kış, ister istemez güzelliğinizden bir şeyler alıp götürür. Dış görünümünüzle ilgili problemler de moralinizi bozuyor olabilir. Ama oturup üzülmek yerine, uzmanların koşullar her ne kadar kötü olursa olsun, seksi görünmeniz için sunduğu basit önerileri uygulayın...
* Şişkin gözler ve siyah halkalar Kış aylarında geceleri daha fazla uyursunuz. Yatakta çok fazla zaman geçiriyorsanız, gözlerinizin altında bir sıvı tabakası birikebilir. Bu da şişme ve siyah halkalara neden olabilir.

Güzellik önerisi:
Gözlerinizin altında biriken bu torbaları yok etmenin en hızlı yolu, yatarken başınızın altına bir yastık koyarak sıvının birikmesini önlemektir. Ayrıca sabahları soğuk ve nemli siyah çay poşetlerini göz kapaklarınızın üzerine koymak, torbalara iyi gelebilir. Çayın içindeki tanen maddesi, şişmiş olan damarlarınızı daraltacaktır. Siyah halkalar için de gözlerinizin etrafına mercimek büyüklüğünde noktalar halinde C vitamini içeren bir göz kremi kullanabilirsiniz.
* Çatlak ve soyulan dudaklar İnce çatlaklar dudaklarınızın kurumasına yol açar. Bakteriler bu yarıklardan içeri doğru ilerleyerek, dudakların daha da çatlamasına yol açar.

Güzellik önerisi:
İçeriğinde şeftali veya çilek gibi antioksidanlar bulunan bir dudak kremi uygulayın. Kremin, güneş koruma özelliği olmasına da özen gösterin. Melanin seviyesi fazla olmadığı için, dudaklar, kışın bile güneş ışınlarından kötü etkilenirler. Krem sayesinde, dudaklarınız kuruduğunda onları dilinizle ıslatmak zorunda kalmazsınız.
* Kuru ve pul pul dökülen cilt Sabahları kendinize gelmek için içtiğiniz kahve, havadaki düşük nem oranıyla birleşince, cildinizde su kaybına neden olur.

Güzellik önerisi:
Dökülen cildinizi ovalayarak temizlemeyin. Bunun yerine, bakımınızda strik asit içeren kremler kullanın. Böylelikle ölü hücrelerin nazikçe soyulmasını sağlarsınız.
Haberin fotoğrafları