kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 10 Ağustos 2008, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Ender Alkoçlar

Alkoçlar yoğun ilgiyi gördü Bodrum'a 2 otel daha açıyor

HACER GEMİCİ
Alkoçlar Grubu Genel Müdürü Alkoçlar, "Bodrum'a 2-3 tane butik otel açacağız. Onu Uludağ ve İstanbul izleyecek" dedi..
Yaklaşık iki ay önce Bodrum'da hizmete giren, sosyete, sanat ve iş dünyasının akın ettiği Bodrum'daki La Boutique Alkoçlar, yüzde 90- 100 doluluklara ulaşınca Alkoçlar Grubu Bodrum'a 2-3 butik otel daha açmaya karar verdi. Bodrum'un yanı sıra Uludağ ve İstanbul'da da butik otellerle büyümek istediklerini anlatan Alkoçlar Grubu Genel Müdürü Ender Alkoçlar, "Bodrum'daki otellerden birini butik bir marina konsepti ile birleştirebiliriz de. Bodrum ve İstanbul'dan sonra yurtdışına da açılmak istiyoruz" dedi.

TEK SEÇENEK BODRUM
Son günlerde magazin sayfalarını süsleyen ünlülerin yanı sıra işadamalarının da tercih noktalarından biri olan La Boutique Alkoçlar, Bodrum'da TÜSİAD Başkanı Arzuhan Yalçındağ'a ait. Burayı kiralayarak butik otele dönüştüren ve ünlü sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit'in kızı olan eşi Gülşah Alkoçlar ile birlikte misafirlerini ağırlamaya başlayan Ender Alkoçlar, Yalçındağ'ı nasıl ikna ettikleri sorumuza, "Ailecek tanıdığımız bir dostumuz. Dolayısıyla 40 yıllık marka olan Alkoçlar ve Alkoçlar Ailesi ile bu dostluk, süreci çok hızlandırdı. Kendileri bizi tanıyan ve bilen bir patrondur" yanıtını verdi. Yıllardır Uludağ'da 700 yatak kapasiteli oteli işleten Alkoçlar'ın uzunca bir süredir Bodrum'da yer aradığına işaret eden Ender Alkoçlar, "Bodrum'dan başka bir yere bakmadık bile. Çünkü yazlık butik otel projesinde Türkiye'de şu anda yatırım yapılacak tek yer Bodrum" değerlendirmesinde bulundu.

KALİTELİ HİZMET ŞART
Bodrum'daki otelde 33 süit bulunduğuna dikkat çeken ve bazı hafta sonlarında yoğun talep nedeniyle yer bulma sorunu yaşandığını anlatan Alkoçlar, bundan sonra Türk turizminin yönünü kaliteli hizmet, yüksek müşteri memnuniyeti ve yüksek kaliteli turist getirecek pazarlama anlaşıyı olması gerektiğinin altını çizdi.
Haberin fotoğrafları