kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 10 Ağustos 2008, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC
Güler Sabancı

Sabancı'nın eli değdi Nars'ın çevresi değişti

SİNAN ÖZEDİNCİK
SİNAN ÖZEDİNCİK
Güler Sabancı, asistanı Ayfer Şentürk ile Çeşme Ilıca'da butik otel açtı. Bu projeyle otelin yanında kullanılmayan alan yeşillendirildi sahil de elden geçirildi..
Türkiye'nin turizmde hızlı yükselen bölgelerinden Çeşme, özellikle üst gelir grubuna yönelik tesis yatırımlarıyla son zamanlarda dikkat çekiyor. Denizin en açık mavi olduğu yer olarak bilinen Çeşme'nin Ilıca yöresinde son olarak temmuz ayında butik otel Nars Ilıca açıldı. Nars adını bir efsaneden aldı. Efsaneye göre genç ve yakışıklı Narcissus, bir ırmaktan su içmek için eğildiğinde sudaki görüntüsünü farkeder ve suya vuran aksine aşık olur.

3 MİLYON $'A RESTORE EDİLDİ
Sabancı Holding Başkanı Güler Sabancı'nın 20 yıl birlikte çalıştığı Ayfer Şentürk'e ortak olduğu Nars Otel'in adına işte bu efsane esin kaynağı olmuş. Tarihi Tosun Paşa Yalısı, üç milyon dolara restore edilerek butik otel haline getirildi. Tarihten izler taşıyan mimarisi, dünü ve bugünü mükemmel bir dengede bir araya getiren dekorasyonu ve ilgi çekici hizmet kimliği ile Nars Ilıca, adı üzerinde, ziyaretçilerine fazlasıyla bencil, hatta "Narsist" bir tatil vaad ediyor. Farklı zevklere göre tasarlanmış sekiz odasıyla, konuklarına kişiselleştirilmiş bir servis sunan otelin vücuda gelişinde, kendi alanlarında ülkenin sayılı isimlerinin imzası bulunuyor. Yalının mimarı, Türkiye'nin en önemli tarihi eser restoratörlerinden biri olan Süreya Saruhan. Otelin iç dekorasyonu Hakan Ezer'e ait. Nars Ilıca'nın dikkat çekici bir diğer yanı ise, konukları için İstanbul'dan İzmir'e farklı lezzetler taşıyan, yenilikçi restoran Moreish!

NARS ALAÇATI SIRADA
Otel, başta İstanbul olmak üzere, cemiyet hayatının en gözde tatil adreslerinden biri olmayı planlıyor. Ayrıca Nars Ilıca, zincirin ilk halkası. Zaten işletme ismi Nars Executive Hotels. Zincir projesi, Ayfer Şentürk'ün yatırım felsefesinin bir eseri. Nars Ilıca'yı, yakında Nars Alaçatı takip edecek. "Tarihi Tosun Paşa Yalısı satın alındığında, Ilıca sahilinin o kısmı, tabiri caiz ise metruk bir durumdaydı" diyor Nars Ilıca'nın Müdürü Ayşegül Erbedes... Yeşillendirilip arkadaki köhne binalar kiralanıp elden geçirildikten sonra Ilıca sahilinin girişine şık bir görünüm kazandırıldığını belirten Erbedes, bir bütün olarak işletmeye verileceğini söylüyor.

8 ODANIN 6'SI SUİT

Otelin sekiz odası var. Altı tanesi suit. En üst kattakilerden biri de penthouse... Yatak odası ve salonu daha geniş. Odalarda LCD televizyon, 80 GB iPod'lar var. Otelde bir masaj odası ile termal suyla doldurulmuş jakuzi bulunuyor.