kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 26 Kasım 2007, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
Nazan Öncel

Ünlülerin yeni merakı İngilizce çalışmak

Esin ÖVET/MAGAZİN
Gülben Ergen ve Nazan Öncel'in de aralarında bulunduğu birçok ünlü İngilizce öğrenmek için internet bağımlısı oldu. Ünlüler, internette 7 gün 24 saat yabancı hocalardan ders alıyor..
Sanat, sosyete ve magazin dünyasının ünlü isimleri, yabancı dil öğrenmek için ne özel bir hoca tutuyor ne de kursa gidiyor. Bunun yerine, istedikleri her yerden girebilecekleri bir bilgisayar ile 7 gün 24 saat Amerikalı hocalardan ders alıyorlar. Eğer gün içinde 5 dakika bile İngilizce çalışmazlarsa, hemen mail aracılığıyla uyarı geliyor. Nazan Öncel, Esin Maraşlıoğlu, Yılmaz Erdoğan'ın eşi Belçim Erdoğan, Gülben Ergen; yazar Emine Şenlikoğlu ve İrfan Doğan, isimlerinin gizli tutulmasını isteyen AKP milletvekilleri, Tarkan'ın menajeri, koruması ve tüm ekibi İngilizce öğrenmek için seferber oldu.

HERKES ÖĞRENCİ OLDU
Ayrıca Koç Holding çalışanları, Devlet Demir Yolları, Arçelik, HSBC Bankası, Eczacıbaşı Holding, Garanti Bankası, Tofaş Grubu, Migros, Kanyon, Türk Hava Yolları, Tedaş, Coca Cola, Boyner Grubu ve Vitra Grubu gibi birçok kuruluşun çalışanları da aynı yöntemle dil öğrenmeye başladı. Merkezi Kaliforniya'da olan kuruluş, dünyanın her yerinde 13 dilde eğitim veriyor. Yılda 365 dolar ödenerek sahip olunan bir şifre ile istenilen her saatte yabancı dil öğrenilebiliyor. Sistem, 2003 yılından beri Türkiye'de hizmet veriyor.
Haberin fotoğrafları