kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 12 Ekim 2007, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

SABAH-atv satışı 5 Aralık'ta yapılacak

TMSF, taliplilerden gelen yoğun talep ve araya giren bayram tatili nedeniyle ihalenin sorunsuz yapılabilmesi için satış tarihini 1 ay erteledi..
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), atv-SABAH Ticari ve İktisadi Bütünlüğü satış tarihinin ertelendiğini bildirdi. Daha önce 7 Kasım 2007 olarak belirlenen ihalenin tarihi, 5 Aralık 2007'ye ertelendi. TMSF'den yapılan yazılı açıklamada, atv-SABAH Ticari ve İktisadi Bütünlüğü satış ilanının 4 Eylül 2007 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandığı hatırlatılarak, katılımcılardan gelen yoğun talepler ve araya giren bayram tatili nedeniyle Resmi Gazete- 'de yayımlanan satış takviminin ertelendiği bildirildi. Buna göre, ön yeterlilik son başvuru tarihi 15 Ekim 2007'den 9 Kasım 2007'ye, bilgi odası kapanış tarihi 31 Ekim 2007'den 30 Kasım 2007'ye, kapalı zarfların son teslim tarihi 6 Kasım 2007'den 4 Aralık 2007'ye, ihale günü 7 Kasım 2007'den 5 Aralık 2007'ye ve pazarlık tarihi 9 Kasım 2007'den 7 Aralık 2007'ye ertelendi.

5 YABANCI BAŞVURDU
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından, aralarında SABAH gazetesi ile atv televizyonunun da bulunduğu medya varlıkların satışı için açılan ihale için bugüne kadar tamamı yabancı olan beş medya grubu ile Nurol Holding şartname aldı. Fiba Holding'in ise ihaleye katılabilmek için medya şirketi kurduğu açıklandı. İhale şartnamesini Yunan Antenna, Alman ProsiebenSat.1 , Avrupa'nın en büyük medya grubu olan Bertelsmann bünyesindeki RTL grubu, ABD merkezli medya devi News Corp ve Çek medya şirketi Central Europe Media Enterprise (CME) firmaları aldı. atv-SABAH ticari bütünlüğü içinde atv Televizyonu, Radyo City, SABAH, Takvim, Günaydın, Yeni Asır ve Pas Fotomaç Gazeteleri ile Bebeğim ve Biz Merkez, Sinema Merkez, Sofra Merkez, Home Art Merkez, Şamdan Plus, Yeni Aktüel, Para, Global Enerji Merkez, Transport, Hukuki Perspektifler dergilerinin faaliyetlerinin gerçekleştirilmesini sağlayan ve haczedilen RTÜK nezdindeki haklar, markalar, Telekomünikasyon Kurumu nezdindeki haklar, isim hakları, internet alan adları, yayın ekipman, cihaz ve araçlar, demirbaşlar gibi varlıklarla İzmir Matbaa ve Gazete Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü içerisinde yer alan menkul mallar yer alıyor.