kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 12 Eylül 2007, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

'Anayasa daha ince elenip sık dokunmalı!'

Koç Grubu Başkanı Mustafa Koç, "İlk defa gerçek anlamda sivil bir anayasa üzerinde çalışılıyor. Bunu biraz daha ince eleyip sık dokumak lazım" dedi..
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Türk ve dünya piyasalarındaki resesyon tartışmalarını değerlendirmek için erken olduğunu söyleyerek, yine de çok dikkatli davranmak gerektiğini belirtti. Koç, "Gerek ABD'de gerek İngiltere'de çıkan kaygılar, hıçkırık diyeceğim buna ben, umarız kalıcı olmaz. Çünkü orası öksürünce biz burada zatürre oluyoruz. Umarım bu sefer böyle olmaz" dedi. Koç, şu andaki göstergelerin çok kötü olmadığını dile getirerek, şöyle konuştu: "İnşallah gelişen pazarlardaki bu negatif etkiyi geçen mayısta gördüğümüz gibi bu sefer görmeyiz diye umut ediyorum. Ama istikrara baktığımız zaman piyasalarda böyle bir dalgalanma olacağını zannetmiyorum.'

BAĞIŞ'A YANIT VERDİ
Mustafa Koç, anayasanın hazırlanmasında yaşanan şeffaflık tartışmalarına şu sözlerle katıldı: "Anayasa konusunda bence acele edilmemesi gerek. Çünkü ilk defa gerçek anlamda sivil bir anayasa üzerinde çalışılıyor. Bu yüzden oldu bittiye getiriliyor demiyorum ama bunu biraz daha ince eleyip sık dokumak lazım." "TÜSİAD'ın açıklamaları hükümet ile iş dünyası arasında gerginliğe yol açacak mı" sorusuna Koç şu yanıtı verdi: "Hiç zannetmiyorum. TÜSİAD her zaman inandığını çok açık bir şekilde ortaya koyuyor. Bu noktada bir gerginlik olacağını zannetmiyorum. Olması durumunda bunu Başbakan ve diğer bakanlar nezdinde müzakere ederek, endişelerimizi dile getirerek görüşlerimizi açıklıyoruz." Egemen Bağış'ın "Hükümeti izleme görevini Meclis'e verdik" değerlendirmesinin hatırlatılması üzerine Koç şunları söyledi: "Hükümeti izleme görevi TÜSİAD'ın da görevidir. Eğer şeffaf ve demokratik bir ortamda yaşıyorsak, ki öyle, her sivil toplum kuruluşu hükümetin icraatlarını takip etmeli."
Haberin fotoğrafları