kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 23 Ağustos 2007, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
TAV İnşaat Genel Müdürü Aylin Selen, Libya Havalimanı için malzeme ve taşeron desteğini Türkiye'den sağlayacaklarını söyledi.

TAV, 'geleceği' inşa edecek

TAV İnşaat, Libya'daki Trablus Havalimanı ihalesini çokuluslu konsorsiyumla birlikte 24 ayda 3 milyar dolarlık yatırımla inşa edecek. Havalimanı modern tasarımı ile geleceği yansıtacak..
Libya'nın başkenti Tripoli'de inşa edilecek yeni Uluslararası Trablus Havalimanı ihalesini TAV İnşaat kazandı. Yıllık 20 milyon yolcu kapasiteli havalimanını TAV İnşaat'ın yanı sıra Brezilyalı Odebrecht ve Lübnanlı CCC şirketleri birlikte inşa edecek. Libya Hükümeti'nin ilk etapta 3 milyar dolar yatırım planladığı havalimanı toplamda 350 bin metrekare alana sahip olacak. Aynı anda 100 uçağa hizmet etme kapasitesine sahip olacak olan havalimanının, inşaatının 24 ayda bitirilmesi planlanıyor. 4 bin 400 araçlık otoparkı da bulunan proje hakkında TAV İnşaat Genel Müdürü Aylin Selen ise "Bir Türk firması olarak hedeflerimiz doğrultusunda uzun süredir takibimizde olan böylesi büyük bir projeye daha imza atmaktan hem kendi adımıza hem de ülkemiz adına gurur duyuyoruz" dedi.

İŞGÜCÜ TÜRKİYE'DEN
Selen, inşaat için gereken işgücünü Türkiye'den sağlayacacaklarını, "Türkiye'den bin 500-2 bine yakın işçi götüreceğiz. Bunun dışında malzeme ve taşeron desteğini de Türkiye'den sağlayacağız" diye konuştu. Selen, 4 yıl gibi kısa bir sürede 4 milyar dolarlık projeye imza attıklarını, özellikle Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki projelerde gösterdikleri yüksek performans sayesinde sektörde aranan bir şirket haline geldiklerini söyledi. Selen, takip ettikleri ihalelerin her birinin TAV İnşaat için bir referans niteliğinde olması nedeniyle inşaat sektöründe dikkatle takip ettiklerini, bu projelerin nitelikli ve özel projeler olmasına önem verdiklerini sözlerine ekledi.
Haberin fotoğrafları