kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 23 Ağustos 2007, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

"Dağıtım ağıyla PC'de ilk üçe rahat girebiliriz"

"Bilgisayarda ilk üç sıraya Hakkâri'ye kadar ulaşan dağıtım gücümüzle ulaşacağız" diyen Arçelik Genel Müdür Yardımcısı Şirzat Subaşı bilgisayarın ana işlerinden biri olacağını söyledi..
Arçelik ve Beko'nun güçlü dağıtım ağının kendilerini bilgisayar konusunda başarıya ulaştıracağını vurgulayan Arçelik Genel Müdür Yardımcısı Şirzat Subaşı, beyaz eşyada Arçelik ve Beko olarak yüzde 55'lik pazar payları bulunduğunu hatırlatarak, "Bilgisayarda da bir yıldan beri ana oyuncu olma hedefi koyduk. Sıralamalarda da masaüstü ve dizüstünde ilk dört arasında yer almaya başladık. Bu yıl yaklaşık 3 milyon adet olacağı tahmin edilen sektörde, ilk üç arasında yer alırız" dedi.

RUSYA'YA 3 BİN DİZÜSTÜ
Şirzat Subaşı, bilgisayarda şu anda sadece Azerbaycan'a ihracat yaptıklarını ancak iki ay önce Rusya'da bir dağıtım kanalına 2 3 bin civarında dizüstü bilgisayar sattıklarını belirterek, bu dağıtım kanalının ileride 10 binlerce satış yapılabileceğini, Beko'nun bu tür ürünlerde bölgede rekabetçi olduğunun altını çizdi. Tanıtımını yaptıkları Grand Prix tasarımlı masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar hakkında da bilgi veren Şirzat Subaşı, güncel olan konuları bilgisaylarda kullandıklarını, bu ürünlerin dağıtımının geçen haftadan itibaren başladığını kaydetti.

KEYSMART'LA DEVAM
Türkiye genelindeki bayi ağlarının bilgisayarda kendilerine avantaj sağladığını aktaran Subaşı, Beko ve Arçelik'in bilgisayarda da rekabet ettiğini, Keysmart'ın ise fiyat rekabetinde gerilla markaları olduğunu kaydetti. Subaşı, dizüstü ve masaüstünün her ikisinde de agresif olduklarını dile getirerek, "Türk halkı bilgisayarla yeni buluşuyor. Hakkâri'den, Edirne'ye kadar bütün illerde tüketici ürün alacağı zaman ilk önce bizim bayimize gidiyor, bu önemli bir avantaj. Önce tüketiciler masaüstüyle buluşuyor ondan sonra laptop'a geçiyor" diye konuştu.