kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 6 Haziran 2007, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
Nader Mohammed (solda) arkadaşımız Seçkin Ürey’in sorularını yanıtladı.

Emaar: Projelere devam Erdoğan 5 yıl daha kalır

Seçkin ÜREY - EKONOMİ
Emaar'ın Türkiye'den sorumlu Bölge Direktörü Mohammed, "Türkiye planlarımızda bir değişiklik yok. Zaten Başbakan Erdoğan'ın beş yıl daha görevinde kalacağını düşünüyoruz" diye konuştu..
İLİŞKİLİ HABERLER
Emaar: Projelere devam Erdoğan 5 yıl daha kalır
Atasay Kuyumculuk ile İstanbul Büyükçekmece'de ortaklaşa villa projesiyle Türkiye pazarına giren Ortadoğu'nun gayrimenkul geliştirme devlerinden Dubai merkezli Emaar'ın yükselen siyasi tansiyon nedeniyle gelecekteki yatırım planlarında herhangi bir değişiklik yapmadığı bildirildi. Emaar'ın Türkiye, Suriye, Ürdün ve Lübnan'dan sorumlu Bölge Direktörü Nader Mohammed, ABD'li General Electric'in (GE) uluslararası basın için düzenlediği Ortadoğu Medya Turu sırasında SABAH'ın sorularını yanıtladı. GE'nin Dubai, Cidde ve Abu Dabi'yi kapsayan turunun Dubai ayağında görüştüğümüz Mohammed, Türkiye'ye ilişkin mevcut ve gelecekteki yatırım planlarında Emaar olarak bir değişiklik düşünmediklerini belirtti. Artan siyasi tansiyon ve seçimler nedeniyle erteleme veya yeniden planlama yapmayı düşünüp düşünmediklerini sorduğumuz Mohammed, "Kesinlikle yok. Zaten, Başbakan Erdoğan'ın bir beş yıl daha görevde kalacağını düşünüyoruz" dedi.

EKONOMİ İLERLEDİ
Kendilerinin siyasetle ilgilenmediklerinin altını çizen Mohammed, "Başbakan Erdoğan, Türkiye için çok önemli şeyler yaptı. Ekonomi son dört-beş yılda ilerledi. Son dönemde Türkiye'nin kaydettiği büyümeye bakın. Bunlar önemli. Bu yüzden görevde kalmaya devam edeceğini düşünüyoruz" diye konuştu. Emaar, son yıllarda ismi öne çıkan işadamları arasında yer alan Cihan Kamer'in sahibi olduğu Atasay'la birlikteToskana Vadisi Evleri adı altında 1.4 milyon metrakarelik alana 700 milyon dolar yatırımla toplam 555 villa inşa ediyor. Körfez sermayesinin gayrimenkul alanında Türkiye'ye ilgisi 2003 yılından bu yana gündemde bulunuyor. İstanbul Levent'e ikiz kuleler inşa etmek isteyen Sama Dubai ile birlikte Emaar, bu alanda Türkiye'de yatırım başlatan ilk iki Körfez şirketi arasında bulunuyor. Emaar, Türkiye'de beş yıl içinde 5 milyar dolarlık yatırım planladığını daha önce açıklamıştı.