kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 22 Mayıs 2007, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Hıristiyan mahallesi hedef oldu

Lübnan'da ikinci gününe giren ordu-El Kaide çatışması dün de Filistin mülteci kampının içine taşındı. Olaylarda fatura sivillere çıktı..
Lübnan ordusu ve El Kaide bağlantılı Fetih El İslam isimli grup arasında yaşanan çatışmalar ikinci gününe girdi. Ölü sayısı 66'ya yükseldi. Trablus yakınlarındaki Filistinli mülteci kampı Nahr El Barid'de konuşlanan Lübnan askerleri kampın girişinde örgüt mevzilerini bombaladı. Yerel kaynaklar dün yaşanan çatışmalarda 8 sivilin hayatını kaybettiğini, en az 20 kişinin de yaralandığını belirtti.

EL FETİH KINADI
Öte yandan Trablus yakınlarındaki Filistinli mülteci kampı Nahr El Barid'de öldürülen grup üyelerinden birinin Almanya'daki trenlere saldırı girişiminin şüphelisi olduğu bildirildi. Saddam El Hajdip'in örgütün dördüncü en üst düzey ismi olduğu açıklandı. El Hajdip, Almanya'daki saldırı girişimiyle ilgi olarak gıyabında yargılanıyordu. Fetih El İslam'ın kendilerine yönelik saldırıların bitmemesi halinde "Tüm Lübnan için ateş kapılarının açılacağını" söyledikleri açıklamalarının ardından ülkenin başkenti Beyrut'taki Hıristiyan mahallesi bombalı saldırıya hedef oldu. Yetkililer Eşrafiye mahallesinde büyük bir alışveriş merkezi yakınlarında yapılan saldırıda bir aracın içine patlayıcı yerleştirilmiş olduğunu belirtti. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın lideri olduğu El Fetih hareketi, örgütü kınadı ve bu örgütün kendileriyle herhangi bir bağının olmadığını duyurdu.
Haberin fotoğrafları