kapat
ON
Gündem
Mobil
Online
Rehber
Yazarlar
Ana Sayfa
SABAH
 
 
Ucuz eğlencenin sırrı
Ucuz eğlencenin sırrı


Bu dünyada isteyen istediği role bürünüyor. Kral olmak, dünyayı kurtarmak veya her ne isterseniz onu yapmak. Hepsi kolay ve eğlenceli. İster evde ister ceple oyun alemi eğlendirmek için sizi bekliyor.

Bu haftanın kapak konusunu yediden yetmişe herkesin ilgisini çeken oyunlara ayırdık. Öyle veya böyle hepimizin içerisinde küçük bir çocuk vardır. Kimimizin bu yönü gizli kalsada bazılarımızda oldukça belirgindir.

Dijital eğlence dünyası hem yazılım hem de donanımlarıyla bizlerin bu yönünü sürekli besliyor. Özellikle oyun sektörü çok canlı. Hemen her isteğe göre oyunların tasarlandığı bu alemde yok yok. Futbol, basketbol, araba yarışı veya strateji. Yeniden geçmişe dönüp Roma'nın güçlü Cesar'ı olmak ister misiniz? Yoksa idealinizdeki şehri kurup parlak bir belediye başkanlığı kariyeri yapmak daha mı ilginç olur?
Veya dünyayı mı kurtarmayı düşünüyorsunuz? Hay hay hangi bölgeden başlamak istersiniz, Ortadoğu? Dijital oyun dünyası size ne isterseniz onu olma imkanı tanıyor.

Tüm bunların tadını çıkarmak için hızlı bir bilgisayarın yanısıra doğru donanımlara da ihtiyacınız var. Bunların başında göz yormayan monitörler ve oyun aksesuarları geliyor. Bu haftaki gazetemizde oyun konusuyla ilgili ayrıntılı bilgi bulma şansınız olacak. Ancak oyun konusunda tek çözüm bilgisayar ve internet değil.

Playstation, Xbox ve GameCube gibi oyun konsollarıda kullanıcıları dijital hayal alemine taşıyor. Harika grafik tasarımlarıyla kullanıcı kitlesi hızla artan ürünlerin ülkemizde de geniş bir hayran kitlesi bulunuyor. Bu arada cep telefonlarını da unutmamak gerekir. Gömlek ütülemek hariç birçok marifeti bünyesinde toplayan cepler oyun dünyasında da iddialı. Birbirinden farklı tasarımlarla kullanıcılara mobil oyun zevkini tattırmak için yarışan üreticiler hem şık hem de eğlenceli ürünlerle karşımıza çıkıyor. Eğlencenin sürekli yeniden tanımlandığı günümüzde Intel ev eğlence sistemlerinde yeni bir dönemi başlatıyor.

Geçtiğimiz haftalarda radyasyon ve insan sağlığı incelemelerimizde elektro manyetik alanların insan sağlığı üzerindeki etkilerine işaret etmiştik. Bu haftaki yazımızda elektrik alanlarının otomobil veya otobüs gibi sürekli kullandığımız araçlara verebileceği olası zararları anlatıyoruz. İnternetteki elimiz ayağımız olan ünlü arama motoru Google yeni hizmetleriyle karşımıza çıkıyor. Tüm ayrıntılar sayfalarımızda.
 

TİMUR SIRT
Şirketlerin OBEZITE sorunu! -1-
Artık bir laptop veya monitör üretmenin spor...


İSMAİL HAKKI POLAT
Yeni Medya, Yeni Dünya
Başlığa bakıp malta eriği ya da ABD'den...


MURAT YANIKLAR
Loading...
Teknoloji ve oyun! Birbirinden bağımsız...


ERDEM GÜNAY
Apartman internet servis sağlayıcısı
Son yıllarda teknolojinin en çok konuşulan...


Ucuz eğlencenin sırrı
Bu dünyada isteyen istediği role bürünüyor. Kral olmak, dünyayı...
Google mesajı aldı!
Google'un yeni elektronik posta servisi internet kullanıcılarına...
2004 oyun canavarları için masraflı geçecek
En popüler oyunları daha iyi bir bilgisayarla birlikte oynamak...
Haftanın DVD'leri
THE MATRIX REVOLUTIONS İNDİRİMDE
NEO'NUN mutsuz...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gündem | Telekom | Online | Rehber | Yazarlar | Ana Sayfa
Copyright © 2004- Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.