kapat
E-gazete
|
Hava Durumu
|
Sarı Sayfalar
|
Arşiv
|
English
|
Üye Ol
|
Üye Girişi
5 Eylül 2008, Cuma
Sabah
 
Spor Günaydın Ekler Dosyalar Servisler Multimedya Astroloji Kültür-Sanat İşte İnsan Çocuk Kulübü Yazarlar Çizerler
Gündem Siyaset Ekonomi Yaşam Dünya Teknoloji Turizm Otomobil
 
24 Saat
24 Saat

Aşevi gelinlik veriyor

Giriş Saati : 05.09.2008 13:46
Güncelleme : 05.09.2008 18:42
Yeni Haber
Şanlıurfa'da, 1993 yılından bu yana yoksul ailelere yemek yardımı yapan Gönüllü Kuruluşlar Aşevi, evlenecek yoksul genç kızlara da gelinlik yardımı yapıyor.

Şanlıurfa'da 22 kuruluşun bir araya gelerek oluşturduğu Gönüllü Kuruluşlar Aşevi, Ramazan ayında başlayan yemek dağıtımı ve giyecek yardımının yanı sıra evlenecek yoksul genç kızlara da gelinlik ve nişan elbisesi veriyor. Gönüllü Kuruluşlar Aşevi Giyim Bölümü sorumluları, tespit ettikleri bin aileye gıda yardımının yanı sıra, bu güne kadar yüzlerce genç kıza da gelinlik yardımı yaptıklarını söyledi.

Mağazalarda 200 YTL'yi bulan kiralık gelinliklerin, aşevinden ücretsiz olarak verildiğini belirten aşevi sorumluları, "Aşevinin giyim bölümünde 1 adet gelinliğimiz vardı. Şimdi bu sayı 6'ya yükseldi. Daha önce haftada birkaç kişi gelip alırdı, şimdi her gün 3-5 kişi götürüyor. Yoksul ailelerin genç kızları dışarıdan 200 YTL'ye olan gelinlikleri kiralayamadığı için bizden ücretsiz alıyorlar. Gönüllü Kuruluşlar Aşevi bu işi hayır duaları için yapıyor" dediler.

Bu arada, gelinlikleri Gönüllü Kuruluşlar Aşevi'nden ücretsiz olarak temin eden genç kızlar da aşevi yetkililerine teşekkür ettiler.

(İHA)