kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 16 Mayıs 2008, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
ABC

Yanan bebeği kabul etmeyen hastanelere ceza

Yeni Haber
Sağlık Bakanlığı, kaynar su dökülmesi sonucu yanan Sıla Temur bebeği kabul etmeyen hastanelerin, hasta kabul hizmetlerinin engellenmesi kararı aldı.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, konuyla ilgili olarak yapılan ilk soruşturmada, Sıla bebeği kabul etmeyen, Özel Halkalı Sağlık Hizmetleri İstanbul Hospital ile Özel TEM Hastaneleri'nin Sağlık Mevzuatına aykırı hasta kabul ve tedavi işlemi yaptığının belirlendiği kaydedildi. Bu nedenle adı geçen hastanelerin hasta kabul hizmetlerinin engellenmesi gerektiği sonucuna varıldığı belirtilerek, Halkalı Sağlık Hizmetleri İstanbul Hospital Hastanesi'nin hasta kabul bölümünün 3 gün, Özel TEM Hastanesi'nin hasta kabul bölümünün 5 gün süre ile kapatıldığı bildirildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Kapalı oldukları süre içinde bu hastanelere getirilecek acil vakaların başka sağlık kurum ve kuruluşlarına sevki konusunda gerekli tedbirlerin alınması, bu süre sonunda adı geçen hastanelerin Sağlık Mevzuatına uygun olarak hasta kabul ve tedavi edip etmediklerinin sıklıkla denetlenerek sonucundan Bakanlığımıza bilgi verilmesi kararlaştırılmıştır."

Öte yandan Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde yine kaynar su dökülmesi sonucu yanan Rabia Karagöz'ün götürüldüğü 6 hastaneye kabul edilmemesi nedeniyle başlatılan soruşturmanın ise devam ettiği belirtildi. Açıklamada, Rabia bebeğin ilk getirildiği Gebze Devlet Hastanesi'nde gerekli ilk müdahale yapıldıktan sonra, hastanın yoğun bakım yatağı bulunan bir hastaneye sevkinde gerekli koordinasyonu yapmayan nöbetçi uzman doktorun görevinden uzaklaştırıldığı bildirildi.