kapat
   
SABAH Gazetesi
 
    Yazarlar
    Günün İçinden
    Ekonomi
    Gündem
    Siyaset
    Dünya
    Spor
    Hava Durumu
    Sarı Sayfalar
    Ana Sayfa
    Dosyalar
    Arşiv
    Etkinlikler
  » Günaydın
    Televizyon
    Astroloji
    Magazin
    Sağlık
    Cumartesi
    Aktüel Pazar
    Otomobil
    Sinema
    Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Saflık dereceniz ne?
Saflık dereceniz ne?
Puanlama

Saflık dereceniz ne?

Eğer bir takım sözlere çabucak inanıyor, imaların ardındaki art niyeti anlamıyorsanız saflık derecenizi ölçmenin vakti gelmiş demektir! Haydi, kalemi alın elinize ve kendinizi test edin.

1- Midesi ile ilgili şiddetli ağrılar çektiğinden şikayet eden bir arkadaşınız yarım kalan işlerini yapmanız için ricada bulundu. Ona vereceğiniz cevap ne olur? a. Ona midesini yatıştıracak bir ilaç alıp almadığını sorarım. b. Hafta sonu erkenden çalışmaya başlamasını ve ancak böylece açıklarını kapatabileceğini söylerim. c. Yorulabileceğimi ve dolayısıyla hatalar yapabileceğimi söyleyerek ikna etmeye çalışırım.

2- Erkek arkadaşınız sizinle randevusuna bir saat geç geldi. Üzerinde kadın parfümü kokusu hissettiniz. Ve çok yorgundu. Bu olaydan sonraki tavrınız ne olur? a. Daha sonra ayrılmak için gerekli olabilecek belgeleri toplar ve suç üstü yakalamak için uğraşırdım. b. Ona enerjisini bu gibi şeylerle harcamasının işi için tehlikeli olabileceğini söylerdim. c. Kara listeye aldığım pekçok kız arkadaşı için mantıklı bir açıklama yapmazsa terk edeceğimi söylerim.

3- Bir seyahat acentasından Antalya sahillerine gemi ile bir yolculuk kazandınız. Bunu size telefonla bildirdiler. Telefondaki kişi, kredi kartı numaranızı istedi. Cevabınız ne olur? a. Yalnızca tek kişilik olup olmadığını öğrenir, sonra da Visa ya da Master karttan hangisini tercih ettiklerini sorarsınız. b. Kişisel bilgileri vermeden önce gerekli yerlerle görüşüp, şirketlerini kontrol etmek istediğimi söylerdim. c. Arayan kişinin dışarıda herhangi bir suç işleyip, kimliğimi kullanabileceğini düşünerek telefonu kapatırdım.

4- İşteki rakibiniz, sırf ne düşündüğünüzü görmek için başarısızlığa uğrayan bir dosyayı gözden geçirip geçiremeyeceğini sorarsa: a. "Dosya patronumda... Geri aldıktan sonra size verebilirim" b. "Tabii ki olur. Zaten yıllardır fikirlerimi çalıyorsunuz, bu yüzden siz terfi ettirildiniz, ben aynı yerdeyim" c. "Bende bir kopyası var, verebilirim. Dikkatli incelemenizi istiyorum."

5- Bikiniyle kendinizi sahil kenarında bir balina gibi hissediyorsunuz. Bir reklamda ise 10 günde 30 kilo verebileceğinizi iddia ediyorlar. Siz: a. Hemen arardım... b. Televizyonu kapatır, yağlı bölgelerinizi eritmek için koşuya çıkarsınız. c. Kanalı değiştirir ve aç gözlü diyet merkezlerini boykot edeceğinize dair kendi kendinize söz verirsiniz.

6- Marketten alışveriş yapıp eliniz kolunuz dolu dönerken, tanımadığınız biri gelip evinize kadar size yardımcı olmayı teklif etti... a. Onun yardımına kesinlikle ihtiyacınız olmadığını söylersiniz. b. Çantalarınızı zorla almaması için sımsıkı tutar, gözüne yanınızda taşıdığınız biberli spreyi sıkarsınız. c. Eşyalarınızı taşımasına izin verirsiniz. Getirdikten sonra da dinlenmesi için onu içeriye davet edersiniz.

7- Bir arkadaşınızın arkadaşı büyük paralar kazanacağınızı söyledi. Fakat 24 saat içinde 1 milyon YTL vermeniz gerekiyor. Ne yaparsınız? a. Daha çok paraya çevirmesini istersiniz. b. Bir film yapımı için harcamasını istersiniz. c. Teşekkür edip, geri çevirirsiniz.

8- Bir barda yakışıklı biri ile karşılaştınız. Gece bitmeden önce bu yakışıklı yanınıza gelip, size aşkını ilan ederse cevabınız ne olurdu? a. "Ben de seni seviyorum..." b. "Yorgunum. Birazdan uyumaya gideceğim. Belki bir akşam birlikte yemek yiyebiliriz." c. "Çok iyi. Biraz kendinizden söz edin" deyip, masanıza davet eder ve özelliklerinizi anlatmaya başlarsınız.

9- En çok satan bir kozmetik markasından dört YTL'ye bir ruj aldınız. Eğer 10 YTL daha verirseniz rujun yanında bir malzemeyi hediye olarak alabiliyorsunuz. Ne dersiniz? a. "Sadece ruju almak istiyorum." b. "Beni kandırmadığınızı nereden bileyim." c. "On beş YTL verip, iki tane hediye alabilir miyim?"

10- Tanıtım ve reklam işleriyle uğraşan bir şirkette çalışıyorsunuz. Patronunuz gelecekle ilgili planlarını anlatmak üzere yakındaki bir barda oturup bir şeyler içerek konuşmak isterse; a. Geç saatlere kadar çalışmayı planladığınızı ve mümkünse ofisinde görüşebileceğinizi söylersiniz. b. Seksi kıyafetlerinizle ona bir tokat patlatıp ilerlersiniz. c. "Aa, orası güzel ve serin bir yerdir" deyip, onunla birlikte gidersiniz.

SEMA KUMBARACI

DİĞER GÜNAYDIN HABERLERİ
 Aşk hikayesinin yönü şaştı ben de ayrıldım
 Yıldırım çarptı ama hayata baştan başladı
 "Olacak O Kadar" Guinness'e başvurdu
 Bu Türkler çoktan Avrupa Birliği'ne girdi
 Evlilikte saygı olmazsa olmaz...
 Brad'ten veda busesi
 21 milyon kişi favorisini seçti
 Esra'yı çiftlikte cinler ziyaret etmiş
 Otistik çocuklar için yeni bir umut
 Beyaz saçlı jönler de haleflerini açıkladı
 Havuzlu korku filmi
 Hakkı Yalçın'dan yürek ağlatan öyküler
 Dublörleri evleniyor
 Aziz Petrus'u oynayacak
 20 yaş töreni
HAKAN & UTKU
Diksek diksek İstanbul'a ne diksek?
İstanbul'un...
AYŞE TÜTER
Lezzet Güneşi
Fasulye çorbası
Isıtılmış yağda...
Basit bir göz muayenesi vücut için genel check-up değerinde
Basit bir göz muayenesi vücut için genel check-up değerinde
Basit bir göz muayenesi ile hastanın belirgin hiçbir şikâyeti olmasa...
Parmak çocuklar büyümek istiyor
Parmak çocuklar büyümek istiyor
Yaşıtlarının yanında minik kardeşleri gibi duran parmak çocukların...
Aman dikkat!
Aman dikkat!
Dünya trendlerini anında uygulayan sosyetiklerin dikkatine!...
Bile bile lades!..
Bile bile lades!..
Kadınların korkulu rüyası olan 'bir örnek giyinmek' artık kabus...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.